banner1700

'HÜKÜMET GÜVENOYUNU KAYBETTİ'

Tarihi oylama sona erdi muhalefetin ortak yorumu, oylamanın AK Parti içindeki rahatsızlığı ortaya koyduğu yönündeydi.

21 Ocak 2015 Çarşamba 11:42
'HÜKÜMET GÜVENOYUNU KAYBETTİ'

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AKP'nin içinde 40'a yakın parlamenter, bizim duyduğumuz rahatsızlığı duyuyor. Bu da bunun ciddi bir yolsuzluk olayı olduğunu da açıkça gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.

Meclis'ten ayrılırken, gazetecilerin oylamaların sonucuyla ilgili sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bütün dünyanın bildiği bir yolsuzluk olayının yüce divan'a gönderilmediğini söyledi. CHP lideri, bu oylamayla, türkiye'nin dünyaya iyi bir mesaj vermediğini kaydetti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oylamalardan çıkan sonucu "hükümet güvenoyunu kaybetmiştir, 276'nın altına düşmüştür. Güvenoyunun üzerinde kalan sadece toplu konuttan sorumlu bakandır" şeklinde değerlendirdi. AK Parti'den üç bakan ile ilgili oylamada 40 civarında fire olduğunun anımsatılması üzerine bahçeli, "o AKP'nin sorunudur, bizim değil" karşılığını verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, "AKP içerisinde belli bir rahatsızlık olduğu, akp ağırlıklı komisyonun hazırladığı raporun akp içinden de kabul görmediği anlaşılıyor" dedi.

Parlamentonun tarihi bir fırsatı kaçırdığını belirten Demirtaş, "Eğer Yüce Divan yolu açılsaydı Türkiye'de bir yolsuzluk, rüşvet iddiası mevzusu sağlıklı bir rotaya oturacaktı, hukuki bir süreç başlamış olacaktı. Bunun önünü tıkadılar. Vebali AKP milletvekillerinin üzerinedir" diye konuştu.

DHA

Son Güncelleme: 21.01.2015 11:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol