banner1700

HIRSIZLIK KOMEDİSİ!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı, Konya’daki yüksek hızlı tren açılışında adeta “hırsızlık komedisi” yaşandı.

HIRSIZLIK KOMEDİSİ!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı, Konya’daki yüksek hızlı tren açılışında adeta “hırsızlık komedisi” yaşandı.

21 Aralık 2014 Pazar 13:07
HIRSIZLIK KOMEDİSİ!

 AKP’li dört eski bakanın isminin karıştığı 17 Aralık yolsuzluk operasyonu, AKP içinde “hırsızlık paranoyasının” yaşanmasına neden oldu. Son olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı, Konya’daki yüksek hızlı tren açılışında adeta “hırsızlık komedisi” yaşandı. 1958 doğumlu bir Mustafa Ş. isimli bir vatandaş hızlı treninin açılış töreni öncesinde, yanındaki komşusuna torununun okulunda yaşanan hırsızlığı anlattı. Bunu duyan, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık korumaları, talimat vererek adamın bir gece karakolda yatmasına neden oldular. Mustafa Ş. isimli vatandaşın, AKP’li çıkması da, nezarette yatmasına engel olmadı.

“SEN MİSİN SİLGİ ÇALINDI” DİYEN

Taraf gazetesinden Hüseyin Özay'ın haberine göre; Konya-İstanbul Yüksek Hızlı Treni, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir törenle 17 Aralık’ta açıldı. AKP’li dört bakanın da isminin karıştığı yolsuzluk operasyonun yıldönümüne rastlayan açılış töreni için geniş güvenlik önlemleri de alındı. Törenin yapılacağı alanda, bir “protesto edilmesinden” endişe eden Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık güvenlik ekipleri, tören alanına çok sayıda, sivil polis yerleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, tören için alana gelmesinin beklendiği bir sırada, törene katılan 1958 Konya doğumlu Mustafa Ş. isimli vatandaş yanındaki komşusuna ile torununun okulda yaşadığı hırsızlık olayını anlattı. Torununun okulda, silgisini ve kalemliğini çaldırdığını anlatırken de, olayı tepki gösteren Mustafa Ş. isimli vatandaş, “hırsızlık” lafını kullandı. Törene katılan vatandaşların arasında dolaşan Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık korumaları ise bu söz üzerine adeta alarma geçtiler. Korumaların talimatı üzerine, Mustafa Ş. İsimli vatandaş, gözaltına alındı.

SAVCI İFADESİNİ “ALIN” BIRAKIN TALİMATI VERDİ

Mustafa Ş., en yakın polis karakoluna götürüldü. Olaydan Cumhuriyet savcısı haberdar edildi. Savcı ise, karakol görevlilerine, “şahsın ifadesini alın ve bırakın” talimatı verdi. Polis de, şahsın ifadesini alarak, savcının talimatı üzerine Mustafa Ş.’yi serbest bıraktı. Ancak, akşam saatlerinde korumalar, İbrahim Ş.’nin serbest bırakılmasına tepki gösterdiler. Bunun üzerine Mustafa Ş. evinden gece yarısı yeniden gözaltına alındı. Mustafa Ş., bu kez sabaha kadar nezarethanede tutuldu. Sabah saatlerinde ifadesi yeniden alındıktan sonra da savcı tarafından serbest bırakıldı. Bu esnada, Mustafa Ş.’nin siyasi kimlik bilgileri ve bir örgüte üye olup olmadığı da araştırıldı. Yaptıkları inceleme sonucunda ise Mustafa Ş.’nin AKP’li olduğu öğrenildi. Ancak bu Mustafa Ş.’yi bir gece nezarethanede kalmaktan kurtaramadı. 17 Aralık tarihinde ise Türkiye genelinde birçok ilde yolsuzluk protestoları yapılmış ve bu eylemlerde yine yüzlerce kişi gözaltına alınmıştı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 21.12.2014 13:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol