'HESAP VERECEKSİNİZ...'

TOBB Üniversitesindeki konferansı iptal edilen Osman Pamukoğlu, üniversite yönetimine ‘’Hesap vereceksiniz’’ dedi

28 Ocak 2013 Pazartesi 10:34
'HESAP VERECEKSİNİZ...'

 Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı, Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, TOBB Üniversitesindeki konferansının iptal edilmesine çok kızdı ve ‘’Hesap vereceksiniz’’ dedi.


29 Ocak Salı günü Ankara’daki TOBB Üniversitesinde öğrencilere ‘’Türkiye’nin iç ve dış sorunları’’ konulu bir konferans vereceğini belirten Pamukoğu, konferansın üniversite yönetimince mazeret bildirilmeden iptal edildiğini açıkladı.
Pamukoğlu, bunun üzerine partisinin internet sitesinden sert bir açıklama yaptı ve ‘’Korku dağları bekliyor. Korktuğunuz başınıza gelecek ve hesabını vereceksiniz’’ dedi. Pamukoğlu bir süre önce de İTÜ’deki konferansı sırasında bir öğrencinin ‘’Kürtlerin kültürel ve siyasi hakları’’ konusundaki sorusuna ‘’ Ben devletimi, yedi düvele karşı yokluk içinde savaşarak kurmuşum. Şimdi bana silah çekenin ağzına, o namluyu sokarım ” cevabını vermişti.
1 Temmuz 2003’de TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi adıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Ankara’da kurulan üniversitede, rektör vekilliği görevini Prof. Güven Sak yürütüyor. Üniversite mütevelli heyetinde ise gazeteciler Taha Akyol ve Ertuğrul Özkök’ün yanı sıra, AKP’li esli Bakan Ali Coşkun da yer alıyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol