banner1697

'HDP'Yİ MİT KURDURDU...'

Kürt liderden Kemal Burkay'ın Abdullah Öcalan ve HDP ile ilgili bu açıklamaları çok konuşulacak. Burkay, açıklamasında HDP'yi MİT'in kurdurduğunu da iddia etti.

'HDP'Yİ MİT KURDURDU...'

Kürt liderden Kemal Burkay'ın Abdullah Öcalan ve HDP ile ilgili bu açıklamaları çok konuşulacak. Burkay, açıklamasında HDP'yi MİT'in kurdurduğunu da iddia etti.

01 Aralık 2014 Pazartesi 10:24
'HDP'Yİ MİT KURDURDU...'

 Hak ve Özgürlükler Partisi eski Genel Başkanı Kemal Burkay, çözüm sürecine ilişkin "HDP kimin örgütüdür? MİT ne zamandan beri Kürtler için parti kuruyor?" sorularına yanıt verdi.

Aynı zamanda PSK'nın (Kürdistan Sosyalist Partisi) lideri de olan Kemal Burkay, Twitter hesabında çok tartışılacak açıklamalar bulundu. Çözüm sürecine ilişkin Abdullah Öcalan'ın durumunu değerlendiren Burkay, "Kürt lideri Öcalan', diğer bir deyişle 'Serok', İmralı’ya konduğunda 'pişmanım, hizmete hazırım, ne istiyorsanız onu yapayım' demişti. Böyle bir Öcalan, Kürtlerin lideri mi olur, yoksa devletin adamı mı?" mesajını paylaştı.

'MİT NE ZAMANDAN BERİ KÜRTLER İÇİN PARTİ KURUYOR?'

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'ın bir süre önce HDP için, “Hakan Fidan’la Öcalan’ın baş başa verip gerçekleştirdikleri güzel proje” sözlerini hatırlatan Kemal Burkay, "Bu durumda HDP kimin örgütüdür? MİT ne zamandan beri Kürtler için parti kuruyor? Epey zamandan beri, 1978’den…" açıklamasında bulundu.

MİT'in bu kez Kürtlerle Türk soluna ortak parti kurduğunu ve onları birleştirmeyi başardığını belirten Burkay, "Helal olsun!" dedi.

'HER ÖRGÜT, DOĞRU YA DA YANLIŞ BİR YOLDA YÜRÜMEKTE ÖZGÜRDÜR!'

Hükümetin sadece Öcalan, PKK ve HDP ile görüşmekle sorunu çözemeyeceğini ifade eden Burkay, "Oyalama ve kurnazlıkla Kürt sorunu çözülmez, sadece zaman yitirilir; bu ise tehlikelidir. Yitirilen zaman sorunları ağırlaştırır. Tedavi görmeyen yaranın ağırlaşması ve öldürücü komplikasyonlara yol açması gibi. Doğru söz yanlış yolda olanların hoşuna gitmez; ama yararlanmasını bilseler asıl olarak da onların işine yarar. Herkes ve her örgüt, doğru ya da yanlış bir yolda yürümekte özgürdür!" görüşlerini belirtti.

'İMRALI TUTANAKLARINDA DA HDP'Yİ...'

Aydınlık gazetesinden Ceyhun Bozkurt'un ortaya çıkardığı 2 Eylül 2014 tarihli "İmralı tutanakları" haberinde şunlar yer almıştı: Abdullah Öcalan’ın İmralı tutanaklarında geçen ifadeleri HDP-HDK (Halkların Demokratik Kongresi) projesinin MİT heyetiyle birlikte hayata geçirildiğini ortaya koydu. Öcalan, HDK’nın “sol” bileşenli bir yapı olması konusunda MİT heyetinin de ikna olduğunu söylüyor: Heyetle görüştüm (MİT heyetini kastediyor-Aydınlık), sol olmadan bu iş olmaz. Onlar da ikna olmuş durumdalar."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 01.12.2014 10:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol