banner1697

Gelsin Paralar Yıkılsın Camiler!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, AKP’nin sattığı ve yıktığı camilerin listesini paylaştı.

Gelsin Paralar Yıkılsın Camiler!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, AKP’nin sattığı ve yıktığı camilerin listesini paylaştı.

14 Mart 2019 Perşembe 00:05

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde yapılan yürüyüşe polisin müdahalesini protesto edenlere yönelik AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘ezanı protesto ettiler’ suçlaması ve CHP’nin de bu protestoda yer aldığını iddia etmesi sonrası CHP’den bir yanıt daha geldi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, AKP’nin sattığı ve yıktığı camilerin listesini yaparak ”Kutsal Kitabımız Kuran’la ‘Bakara Makara’ diyerek alay edenlere tepki göstermeyenler, ezan iftirasına ortak oluyor. Kuldan utanmıyorsunuz bari Allah’tan korkun!” dedi.

‘AKP RANT İÇİN AVM İÇİN CAMİ YIKTI’
Antmen, AKP iktidarının ve belediyelerinin bazılarının AVM ve rant için kutsal mekanlar olan camileri yıktığına işaret etti. CHP’li Vekil “İstanbul’da, Malatya’da, Ankara’da ve daha birçok ilde inşaat ve AVM için cami yıktılar. Sonra da çıkıp dinimiz ve manevi değerlerimiz üzerinden bize iftira atıyorlar. Onlarınki açık iftira, bizim yayınladığımız liste ise açık gerçek! AKP anlayışı rant için, AVM için cami yıktı. Gezi’de Namaz kılanlara biber gazı atılmasın, kimse rahatsız etmesin diye koruma çemberi kuran düşüncedeki insanlara ‘Ezan’ı protesto ettiler’ demek ‘Yüzyılın İftiralar’ kitabının kapağında yer alacak bir yalandır! ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyen haini sırayla ziyaret edenlerin iftiralarına karnımız tok. Bu ülkede ezanımız özgürce okunuyorsa, bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa bu, Atatürk ve o dil uzattıkları Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir” ifadelerini kullandı.

‘MİLLETİN MENFAATİ İÇİN GEREKİRSE CAMİ BİLE YIKARIZ’ DİYORDU
Erdoğan’ın “Yol için gerekirse cami yıkarız” sözlerini hatırlatan Antmen, “Bunların şimdiki İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekçi de Denizli’de Belediye Başkanı iken cami yıkıyordu. “Milletin menfaati söz konusuysa gerekirse cami bile yıkarız” diyordu. Görüldü ki milletin değil; şirketlerin menfaati söz konusu olduğunda cami yıkmakta üzerlerine yok. Bunu Malatya’da da, İstanbul’da da gördük. ezana ve camiye saygısızlık arıyorlarsa aynaya baksınlar” dedi.

CHP’li Antmen’in paylaştığı ‘AKP’nin yıktığı ve sattığı camiler listesi’ şu şekilde:

Malatya’da AVM kurmak isteyen Hollanda’lı bir şirket, içinde Cami olan alanı 2013 yılında AKP iktidarından 52 milyon 500 bin TL’ye satın aldı. Şirket, alandaki inşaat çalışmaları kapsamında Hal Camii’ni yıktı.
İstanbul Üsküdar Esentepe Cami
İstanbul Bulgurlu Mahallesi, Amine Hatun Cami
İstanbul Bulgurlu Mahallesi, Alvarlızade Cami
İstanbul Selamiali Mahallesi, Bağlarbaşı Huzur Cami
İstanbul Çengelköy Mahallesi, Bahçelievler Cami
İstanbul Çengelköy Güzeltepe Birlik Cami
İzmit Çınarlı Cami olarak bilinen Baç Urgancı Ahmet Çelebi Cami
Batman Yıldız Cami
Rize Orta Cami
İstanbul Üsküdar Esentepe Cami
İstanbul Güngören’de 6 tane cami,
İzmir Kozbeyli Köyü Cami,
Trabzon Zeytinlik Cami,
Denizli Çaybaşı ve İbadullah Cami
İstanbul Piyalepaşa Kur’an Kursu

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol