Flaş İddia! Kabinede İki İsim Yolcu!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ve Lütfi Elvan'ın görevden alındığı iddiası kulisleri hareketlendirdi.

20 Kasım 2021 Cumartesi 08:09
Flaş İddia! Kabinede İki İsim Yolcu!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ve Lütfi Elvan'ın görevden alındığı iddiası kulisleri hareketlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın ekonomideki son gelişmeler sonrası istifa ettiği iddia edilmişti. Son olarak AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ı alkışlamayan  Lütfi Elvan'ın istifasını ilettiği bilgisi kulisleri hareketlendirdi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da görevden alındığı iddia edildi. 

KABİNEDE İKİ İSİM YOLCU 

Enpolitik'te yer alan habere göre, kabinede bir değil iki bakan değişeceği iddiaları başkenti hareketlendirdi. Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanlığı görevinden alınıp başka bir göreve getirileceği konuşuluyor. Hulusi Akar'ın ise Erdoğan'ın danışmanlığına getirileceği öğrenildi. 

RESMİ GAZETE ÇÖKMÜŞTÜ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararıyla dolar karşısında eriyen Türk lirası, Türkiye'nin gündeminde yer almaya devam ediyor.

"OLAĞANÜSTÜ BİR ŞEY OLACAK"

Doların yükselişi sonrası iktidarın yeni hamlesinin ne olacağı tartışılırken; HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın TBMM Bütçe Komisyonu'nda sarf ettiği sözleri paylaşan Gergerlioğlu, Durmuş'un ''Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak'' dediğini aktardı.

"BELİRSİZLİKLERE VURGU YAPTIM"

Gergerlioğlu'nun paylaşımı gündemi sarsarken; İYİ Partili Yılmaz, sosyal medya hesabından sözlerine açıklık getirdi.

Komisyonda sarf ettiği sözleri paylaşan Yılmaz, "Bu bir bilgi ve duyuma dayanmıyor var olan belirsizliklere vurgu yaptım" diye yazdı.

İşte tüm Türkiye'yi gece 00:00'a kilitleyen o ifadeler:

"Ben sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 12.00'dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 12.00'dan sonra Resmi Gazete'yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum."

Ancak saat 00:00 itibariyleri vatandaşlar Resmi Gazete'nin web sitesine giremedi. Resmi Gazete'nin internet sitesinin çöktüğü görüldü.

Kimi kullanıcıların karşısına "çalışma sürüyor" ekranı gelirken çoğu vatandaş şu ekranla karşılaştı:

Resmi Gazete'nin internet sayfasına http://resmigazete.gov.tr adresinden giriş yapılıyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol