Erdoğan'dan Bahçeli'ye Olay Teklif!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin evine gerçekleştirdiği ziyaret ile ilgili flaş bir iddia gündeme geldi. Erdoğan’ın Bahçeli’ye 2 bakanlık teklifi ettiği ileri sürüldü

04 Ağustos 2019 Pazar 10:35

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara'nın Çayyolu semtindeki evini ziyaret etti.

Bahçeli’nin evini ziyaret eden ilk siyasi lider olan Erdoğan’ın, Yüksek Askeri Şura toplantısı ve İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı’ndan önce bu ziyareti gerçekleştirmesi dikkat çekti.

Günboyu gazetesinde yer alan habere göre, iktidara yakın kaynaklar görüşmenin ‘ani’ geliştiğini, Cumhurbaşkanlığı’nın MHP’den daha önce randevu talep etmediğini belirtmişti.

KABİNEYE TAKVİYE

Görüşmenin önemli gündem maddelerinden biri de kabinede revizyon tartışmalarıydı.

24 Haziran genel seçimlerinin hem öncesinde hem de sonrasında MHP’den bazı isimlerin Erdoğan’ın kuracağı kabinede yer alacağı konuşuluyordu.

Bahçeli ise “bizim bir beklentimiz yok” diyerek iktidara yanıt vermişti.

Ali Babacan’ın liderliğinde kurulacak yeni partinin AKP’den kopmalar yaşatacağını düşünen Erdoğan’ın, MHP ile kurulan ittifakın daha da güçlenmesi gerektiğini düşündüğü ve Bahçeli’ye tekrar bakanlık teklifi sunduğu iddia edildi.

Bahçeli, Meclis dışından 2 MHP’li ismin kabineye katılmasına sıcak bakıyor.

TBMM’de 49 sandalyesi bulunan MHP’nin bakanlık için yapılan teklifi milletvekilleri arasından tercih etmeyeceği konuşuluyor.     style="display:block"
     data-ad-format="fluid"
     data-ad-layout-key="-7q+er-j-s+3k"
     data-ad-client="ca-pub-1412252278870979"


     (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 

MHP’Lİ 2 İSİM

Meclis dışından kabineye girebilecek MHP’liler arasında Bahçeli’nin yardımcılarından Deniz Depboylu, ve Emin Haluk Ayhan, MYK üyelerinden Ruhsar Demirel ile Zühal Topçu, eski Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ile eski Afyon Milletvekili Mehmet Parsak yer alıyor.
 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 04.08.2019 10:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol