banner1700

Erdoğan'a Şok Sözler, 'Hesabını Soracağız'

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP’nin üç grup başkanvekili olarak hazırladıkları sosyal destek kanun teklifi hakkında “İstiyoruz ki eve kapattığın insanlar hayatlarına devam edebilsinler, evde çocuklar aç sefil durumda kalmasın, esnaf yarın kepenklerini tekrar açtığında hayatına devam edebilsin” dedi. Özkoç, “Sen bir gecede 128 milyar doları, hesabını veremediğin şekilde yandaşlarına dağıttın. Bunun utancıyla yaşayacaksın ama bunun bir de sorulacak hesabı var. Günü gelecek o hesabı da soracağız” diye konuştu.

01 Mayıs 2021 Cumartesi 15:31
Erdoğan'a Şok Sözler, 'Hesabını Soracağız'

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP’nin üç grup başkanvekili olarak hazırladıkları 26 maddelik sosyal destek kanun teklifi hakkında açıklama yaptı.

“VİCDAN AZABI DUYDUĞUNA ASLA İNANMIYORUM”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı kapanma kararının nedenini “lebalep toplantılar” olarak açıklayan Engin Özkoç, “O toplantılar ve kongrelerden sonra mart ayından bugüne kadar tam 10 bin 138 vatandaşımız hayatını kaybetti. En ufak bir vicdan azabı duyduğuna asla inanmıyorum. Daha sonra bulaş patladı, hastaneler doldu, insanlar çaresiz” dedi.

“ESNAF, ÇİFTÇİ NE OLACAK”

ANKA'ya konuşan Özkoç, “Kapanma kararının açıkladıktan sonra kendisi arkasını dönüp sarayına gitti. Aldığı 88 bin liralık maaşa, hesabını veremediği trilyonları, yandaşlarıyla beraber hayatına devam ediyor. Peki vatandaşlarımız ne olacak, onlar ne yiyip ne içecekler, nasıl yaşayacaklar, esnaf ne olacak, çiftçi ne olacak, insanlar çocuklarının gözlerine nasıl bakacak” diye sordu.

“ÖNCELİĞİ VATANDAŞA VER”

Özkoç, insanların çaresizliğine çare olabilecek bir yasa teklifi sundukların söyleyerek, “İstiyoruz ki eve kapattığın insanlar hayatlarına devam edebilsinler, evde çocuklar aç sefil durumda kalmasın, esnaf yarın dükkân kepenklerini tekrar açtığında hayatına devam edebilsin, üzerinden geçmediğimiz yollar, köprüler için milyar dolarlar verdiğin beşli çeteye, rakamları dolardan liraya çevir ve onlara verdiğin paraları hemen şimdi bir yıllığına ertele ve önceliği vatandaşa ver” dedi.

“BUNUN SORULACAK HESABI VAR

Özkoç, “Çıktı dün akşam yine patates soğan dağıttığı zihniyet gibi ‘850 liralık bin liralık kira yardımlarına devam edeceğiz, borçlarınızı erteliyoruz, faizsiz kredi alabilirsiniz’ dedi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yaşamları boyunca Merkez Bankası ve Hazine’yi vergileriyle dolduruyorlar. Sen bir gecede 128 milyar doları, hesabını veremediğin şekilde yandaşlarına dağıttın, millete bin lira. Bunun utancıyla yaşayacaksın ama bunun bir de sorulacak hesabı var. Günü gelecek o hesabı da soracağız” diye konuştu.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 01.05.2021 15:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol