ECEVİT'E SEN GİT O GELSİN DEMİŞLER!

Ecevit'in ardından DSP'nin başına geçen Zeki Sezer, CHP'den milletvekili adayı olan Sinan Aygün'e ilişkin yeni bir iddia ortaya attı

05 Mayıs 2011 Perşembe 17:34
ECEVİT'E SEN GİT O GELSİN DEMİŞLER!

Bülent Ecevit'in ardından DSP'nin başına geçen Zeki Sezer, CHP'den milletvekili adayı olan Sinan Aygün'e ilişkin yeni bir iddia ortaya attı.

Aygün, CHP'den aday olduktan sonra çıkan haberlerde rahmetli Ecevit Başbakan iken ''iş göremez raporu'' için savcılığa müracaat eden kişi olarak basında yer almıştı. DSP'nin eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Ecevit'in başında bulunduğu hükümetin yıkılmasında Sinan Aygün'ün rolü olduğunu öne sürerek, ''Ecevit'e, bir grubu temsil eden biri, 'Partiyi Sinan Aygün'e teslim et' dedi" şeklinde açıklama yapması yeni bir tartışma başlattı.

Sezer'e göre, Aygün çürük raporu için mahkemeye gittiği günlerde bir grup da Ecevit'i ziyaret ederek, Aygün lehine Başbakanlığı bırakmasını istemiş. Sezer, ''Ecevit'in üzerine o gün el birliğiyle beton atmak istediler. Ecevit hükümetinin yıkılmasında Sinan Aygün'ün rolü vardır.'' diye konuştu.

TV8'de Ankara Temsilcisi Erkan Tan'ın hazırlayıp sunduğu Erkan Tan ile Başkent'ten programına konuk olan DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer önemli açıklamalarda bulundu.

Sezer'in programda yaptığı çarpıcı açıklamalar şöyle: "Sayın Aygün ATO Başkanı, ben Ankara Milletvekili idim. Ecevit hükümetinin yıkılmasında Sinan Aygün'ün rolü vardır. İş göremez raporu verilmesi gerektiğini söyledi. Sinan Aygün bugünlerde öyle bir şey söylemek istemediğini açıklıyor, ancak milleti enayi; alemi kör zannetmektir bu. Ecevit'in üstüne beton atmak isteyenler vardı. Ecevit'e git diyenler vardı. Bunlar partiyi Sinan Aygün'e teslim et demişti. Bir grubu temsil eden biri gelip bunları söylediğinde, Recai Birgün'ün de orada olduğunu sanıyorum. Bunu benden başka kimler biliyor bilmiyorum; ama Ecevit bana bunu kendi ağzıyla söyledi. O sırada Başbakanlık bitmiş, Ecevit genel başkanlıktan ayrılmak üzereydi. 'Olacak şey değil, bizim içişlerimize karışıyorlar' dedi Ecevit. Yapmadıklarını bırakmadılar. Bozuk ekonomiyi düzeltip, iyi adımlar atan Ecevit hükümetine yapmadıkları kalmadı. Bunları tarih yazacak."

KANAL PROJESİNE DELİ SAÇMASI DİYEN CHP LİDERİ, ECEVİT'İ SEVENLERDEN NASIL OY İSTEYECEK?

''Kanal projesine deli saçması diyen Kılıçdaroğlu, Ecevit'i sevenlerden nasıl oy isteyecek?" diyen Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyuna çılgın proje olarak tanıttığı Kanal İstanbul projesinin rahmetli Ecevit'in de projesi olduğunu söyledi. Sezer, ''Bu proje Ecevit'indi. 'Deli saçması' diyen Kılıçdaroğlu solculardan nasıl oy isteyecek?" diye sordu.

Kanal İstanbul projesinin Ecevit'in ortaya koyduğu bir proje olduğu iddiaları hakkında konuşan Sezer şu sözleri kaydetti: "AK Parti bunu yaparsa, doğru yapar, ilk destek benden gider. Montrö Antlaşması'nı gözeterek yaparsa eğer, projeyi kim yaptıysa onun olur. 1994 yılında; Başbakan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu seçim kampanyasında, Ecevit ve Necdet Özkan bizim projemiz olarak açıklamıştı Kanal İstanbul'u. Mega Proje adı altında. Necdet Özkan Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı idi. O projeye, o zaman karşı çıkıyordu Başbakan. Şimdi aklına yatan o zaman yatmadı ki Belediye Başkanı olduktan sonra gündeme getirmedi bu projeyi? Emrehan Halıcı; 'Ecevit bu konuyu arkadaşlarına açmıştı' diyor şimdi. Sayın Kılıçdaroğlu da bu projeye karşı çıkıyor 'Deli saçması' diyor. Aynı parti içinde, birbirlerine ters düşenler nasıl seçim kampanyası yürütüyor bilemiyorum. Başarılı bir çıkış yapacağına inandığımız yeni CHP yönetimindeki sorunlar beni üzüyor."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol