'DİZGİNLEYİN O'NU...'

AK Parti'de İdris Naim Şahin rahatsızlığı...

19 Nisan 2012 Perşembe 14:26
'DİZGİNLEYİN O'NU...'

 Son olarak Meclis'te yaptığı konuşma özellikle BDP'nin tepksini çeken İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e parti içinden de muhalefet olduğu ileri sürüldü. Yaptığı açıklamalarla dönem dönem gündemin ilk sıralarına oturan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in tepki toplayan son sözleri 'domuz eti' ve 'din'le ilgiliydi.

BDP'nin Nevruz'da yaşananlar nedeniyle hakkında verdiği gensoru önergesiyle ilgili Meclis kürsüsüne çıkan Şahin, 'dağda kesilmiş domuz fotoğrafı' göstererek, "Vatandaşa dinini unutturmaya çalışıyorlar" demişti.
BDP'lilerin büyük tepki gösterdiği bu açıklamalara, AK Parti içinden de eleştiri geldiği ve bu durumun bizzat parti kurmayları tarafından Başbakan Erdoğan'a iletildiği iddiası Taraf gazetesin yer aldı. Haberde, Şahin'in ayrımcı söylemine parti içinden itiraz yükseldiği, bazı parti kurmaylarının Başbakan Erdoğan'la görüşerek "Lütfen Şahin'i dizginleyin" dedikleri leri sürüldü.
Haberde, bu duruma rağmen Erdoğan'ın kabine revizyonunda Şahin'e dokunmasının beklenmediği ancak bakanını Kürt sorunundan uzak tutmasının mümkün olduğu kaydedildi. Haberde, Şahin'in Meclis'teki açıklamalarının Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve Siirt Milletevkili Arif Demirkıran tarafından alkışlanmadığı bilgisi de verilirken, bir milletvekilinin, "Evet sayın Bakan'ın üslubunu, politikalarını, bulunduğu düzlemi sorunlu buluyorum. Parti içinde bu görüşü paylaşan birçok isim var" açıklamasına yer verildi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol