banner1700

"DEVRİMCİ KEMAL GEREĞİNİ YAP..."

CHP Eski İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu ve ekibini topa tuttu. Şimşek'in sözleri yenilir, yutulur türden değildi...

14 Haziran 2011 Salı 17:41

 CHP Eski İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan bazı il ve ilçe örgütü yöneticileriyle birlikte İstanbul'daki Sümer Otel'de bir basın toplantısı düzenledi.

CHP'nin Genel seçimlerde başarısız olduğunu öne süren Şimşek, "İlk defa ve son olsun. Sayın Genel Başkanın vermiş olduğu bir sözü yerine getirmesini rica ediyorum. '40 alamazsam giderim' dedi. Madem ki devrimci, emekçi Kemal olarak oraya geldin. Demokrasinin işlemesi olarak sizi oraya taşıyan CHP'nin en üst kuruludur, kurultaydır. Biran önce seçimli bir kurultay davetinde bulunmak, benim tanıdığım sayın Kılıçdaroğlu'na yakışır" şeklinde konuştu. 

Mevcut CHP yönetimini eleştiren ve 'Yeni CHP' söylemiyle CHP'de bir DNA bozulması yaşandığını öne süren Şimşek, "İstemiş olsaydım burada binlerce on binlerce örgüt üyesi arkadaşım olabilirdi. Fakat bu genel merkeze mesaj toplantısı" şeklinde konuştu.

ÖRGÜTÜ DIŞARIDA BIRAKILDI İDDİASI

CHP'nin milletvekili aday listeleri belirlenirken örgüte sorulmadığını belirten Şimşek, "Örgütü dışlayanlar, bugün aldıkları sonucu örgüte yükleme çabası içindeler. Siyaset tarihinde belki de genel başkanlık koltuğuna en rahat en çabuk ve en kolay oturan kişi sizsiniz. Örgütü gözden geçirmek yerine siz ve arkadaşlarınızın kendinizi gözden geçirmenizde fayda var " ifadesini kullandı.

"ATATÜRK'ÜN ADINI AĞIZINIZA ALMADINIZ"

CHP'nin yeni politikalarını da eleştiri yağmuruna tutan Şimşek, seçim sürecinde Atatürk'ün isminin özellikle ağza alınmadığını da iddia etti. Şimşek, " Yeni CHP denilen Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir DNA bozulması yaşanmıştır. CHP örgütü bundan çok büyük bir üzüntü, acı ve kaygı duymaktadır. 'Herkes için CHP' sloganıyla yola çıkıldı. Ama görünen o ki birilerinin CHP'si haline geldi. Herkes için CHP ama bir şartla CHP'liler hariç. Sayın genel başkanın aday olduğu, sayın genel genel sekreterin aday olduğu ikinci bölgede sadece 9 milletvekili çıkarıldı. Genel başkanın ve kerameti kendinden menkul genel başkan yardımcısının açıklaması var. 'Oylarımız MHP'ye kaydı' diyorlar. Neden kaydı? Bir seçim sürecinde bu ülkenin kurucusu Atatürk'ün adını ağzınıza almadınız. Bu ülkede Atatürk'ü baş üstünde taşıyan AKP'ye MHP'ye oy verenler vatandaşlarımız olmuştur " şeklinde konuştu.


İSTANBUL'DA CHP'NİN OYU DÜŞTÜ

CHP 'nin İstanbul 'da da oy oranının düştüğünü de iddia eden Şimşek eleştirilerini şöyle sürdürdü :

"Bu seçimleri 2007 seçimleriyle kıyasladığı kadar 2009 yerel seçim sonuçlarıyla da kıyaslamalı. 2009 Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkan adayıyken aldığı oy, İstanbul 'da yüzde 37'dir. İl genel meclisinde ise yüzde 33'tür. Şimdi ise il genel meclisinde alınan oy yüzde 23, İstanbul ortalaması ise yüzde 30'dur. CHP'nin kalesi İzmir 'de AKP ile fark yüzde 5'e inmiştir. Referandumda biz yüzde 45 hayır çıkardık. Yüzde 30 nire yüzde 45 nire. Referandumdan sonra Sayın Gürsel Tekin yüzde 42'nin yüzde 36'sı CHP'nindir dedi. Sayın Gürsel Tekin araştırma şirketlerinin sırtına teneke bağlayacağınıza CHP örgütünden gelen bir insan olarak örgütüne sahip çıkmalıydı"

DHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MEHMET ŞERİF FIRAT 2011-06-15 13:46:59

ONBEŞ YILDAN BERİDİR ATATÜRKCÜLÜK VE LAİKLİK SÖYLEVİ DIŞINDA HİÇ BİR YAPILANMA YAPMAMIŞ KİŞİYE ENDEKSLİ SİYASETLE CALIŞMAYAN OTURAN BİR ÖRGÜT YAPISIYLA UMUT VE HEYCANIN YOK OLDUĞU BİR YAPIDA YANLIZCA GENEL BAŞKANIN ÜSTÜN GAYRETLERİ SONUCUND......A ALINA BU BAŞARI KÜCÜMSEMEK YOK SAYMAK AKLA MANTIĞA UYGUNMUDUR.BU GÜN GENEL BAŞKANI İSTİFAYA ,KONGERE KARARI ALMAYA CAĞIRANLAR ONBEŞ SENENİN KÖHNELEŞMİŞ YAPISINDAN PİRİM YAPARKEN NERDEYDİLER.ALINAN KÖTÜ SONUCLARDAN SONRA HİC BİRİNDEN SES CIKMAZKEN BU GÜN ASLAN KESİLMELERİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİM,YANLIŞLIKLAR VARMI VAR AMA BİRSENESİNİ DOLDURMAMIŞ VE GÖREVİ SÜRESİNCE KONGERE,REFARANDUM VE GENEL SECİMİ BOMBA GİBİ KUCAĞINA KOYULMUŞ BİR GENEL BAŞKAN EYER KISA SÜREDE 99 MİTİNK YAPIYOR VR HER YERE ULAŞMAYA CALIŞIYOR VE BUNU ŞU ANDA İSTİFA DAVETİYESİ SUNAN AT GÖZLÜĞÜ TAKMIŞLAR GÖREMİYORSA YAZIKLAR OLSUN