ÇANKAYA'DA GÜNDEM...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gündemi değerlendirdi. "Mahkeme verdiği kararla Türkiye'nin imajına çok büyük katkı sağlamıştır."

15 Mart 2012 Perşembe 16:52
ÇANKAYA'DA GÜNDEM...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Oda TV davası kapsamında bazı gazetecilerin tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesini bu sözlerle değerlendirdi.
Sivas davasındaki zaman aşımı kararına da değinen Cumhurbaşkanı, Yargıtay sürecini hatırlattı, bu olayın bütün yönleriyle aydınlatılması gerektiğini söyledi.
Oda TV Davası'nda Tahliyeler
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Oda TV davası kapsamında bazı gazetecilerin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması soruldu .
Cumhurbaşkanı, "Mahkeme nihayet verdiği kararla aslında Türkiye'nin imajına da çok büyük katkı sağlamıştır. Tabii ki tahliye olmaları ve yargılamanın dışarıdan devam ediyor olması gazetecileri için bizi de memnun etmiştir." dedi.
Madımak Davası'nda Zaman Aşımı
Madımak Davası'nda zaman aşımı kararı verilmesi de Cumhurbaşkanı'nın gündemindeydi...
Gül, "Yargıtay Başkanı davanın bitmediğini, daha doğrusu yargılama sürecinin bitmediğini söyledi. Devam ediyor demektir dava." diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Gül, Sivas olayının tüm yönleriyle aydınlatılması gerektiğini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Gül, "Bu olay tabii ki yakın siyasi tarihimizin en acı ve en utanılacak olaylarından birisidir aslında bunun bütün veciheleri ile ortaya çıkartılması lazım yani, bu olay tam aydınlatılmamıştır. bu olayın tam aydınlatılması, nasıl oldu, kimler nedir tam aydınlatılması da gerektiği kanaatindeyim." dedi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol