Bülent Arınç, Berat Albayrak'a Bakın Neler Demiş?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, "Ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a "ekonomik kriz var" diyerek itirazda bulunduğunu söyledi. Kaynak: Bülent Arınç, ekonomide sıkıntı yok diyen Berat Albayrak'a itiraz ettiğini söyledi

07 Kasım 2020 Cumartesi 14:10
Bülent Arınç, Berat Albayrak'a Bakın Neler Demiş?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında ekonomideki durum ve ekonominin başındaki Berat Albayrak'a dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Arınç, Bakan Albayrak'a ekonomi ile ilgili kriz uyarısında bulunduğunu belirtti.

'BERAT ALBAYRAK'A İTİRAZ ETTİM'

Kanal 42'ye konuşan Bülent Arınç şu ifadeleri kullandı:

Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta bakanımız ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik dediği zaman hem kendisine itiraz ettim hem de kamuoyuna, ne psikolojik yani... Hepimiz elimizde tuttuğumuz gibi adeta maddi olarak sıkıntıları görüyoruz. Önemli olan sıkıntının varlığını inkar etmek değil kabul ederek bunu gidermek için yapılacak çalışmalardır. Cumhurbaşkanımızın çaba içinde olduğunu görüyorum. Sıkıntı küçük müdür, büyük müdür derseniz elbette büyüktür ama krize dönüşmemiştir. Bunlar anlatılabilir, atlatılabilir. Eskiden de krizleri gördük biz. Türkiye daha fazla etkileniyor.." 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 07.11.2020 14:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol