BU KEZ 2037 İÇİN UYARDI!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2037 yılı için bakın ne uyarısı yaptı?

25 Haziran 2011 Cumartesi 12:46
BU KEZ 2037 İÇİN UYARDI!

 Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın oğlunun düğününe Cumhurbaşkanı Gül'le beraber katılan Başbakan Erdoğan, 2037 yılı için nüfus uyarısı yaptı.


Her defasında "üç çocuk yapın" çağrısını yineleyen ve bazı kesimlerce eleştiri toplayan Başbakan Erdoğan haklı mı çıkıyor? 

Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın oğlunun nikah törenine katılan Başbakan Erdoğan, "Yaşlanan bir nüfus istemiyoruz. Genç, dinamik bir nüfusa ihtiyacımız var. Böyle gidersek 2037'de ne yazık ki yüzde 60'ı 65 yaşın üstünde bir nüfusa sahip olacağız ki bu bizim için iyi değil" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın oğlu İnanç Erden Günay, Sergül Aydın ile dünyaevine girdi.  Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin kıydığı nikahta, damat İnanç Erden Günay'ın şahitliğini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Bakan Günay'ın kuzeni Onur Çetinceviz, gelin Sergül Aydın'ın şahitliğini ise dayısı Turan Eliuz ve Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebulfez Garayev yaptı.  

EN AZ 3 ÇOCUK

Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmaya, ''Allah kendilerine mutluluklar nasip etsin'' diyerek başladı. Her iki aileye de Allah'tan yavrularının acısını göstermemesini dileyen Erdoğan, ''İnşallah en kötü günleri bugünkü gibi olsun'' dedi. Damat İnanç Erden Günay'a nikah töreninin hemen öncesinde söylediklerini anımsatan Erdoğan, ''Bu işi bağlarken en az 3 çocuğu da bağladınız mı dedim? 'Bağladık' dedi'' diye konuştu. Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: ''Böyle değerli yavrularımızın milletimizin geleceğine yönelik gerçekten nitelikli nesiller meydana getirmesi, güçlü bir millet olmamızı sağlayacaktır. Yaşlanan bir nüfus istemiyoruz. Genç, dinamik bir nüfusa ihtiyacımız var. Şu anda onunla iftihar ediyoruz. Fakat nüfus artış hızımızda ciddi bir düşüş var. Böyle gidersek 2037'de ne yazık ki yüzde 60'ı 65 yaşın üstünde bir nüfusa sahip olacağız ki bu bizim için iyi değil. Ama en az 3 çocuk gerçekleştirirsek o zaman genç, dinamik nüfusa sahip olacağız. Bize ekonomide şöyle öğrettiler, ekonominin tek başarı şartı var, insandır. Diğerleri insanın türevidir. İnsan varsa üretim var, tüketim var, emek var, sermaye var. İnsan yoksa bunların hiçbiri yok. Öyleyse adımı buna göre atmamız lazım. Ben gençlere mutluluklar diliyorum. Aynı yastıkta kocayın diyorum.''  Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol