BU İDDİA CHP'Yİ DARMADAĞIN EDER...

Vatan gazetesi yazarı Zülfü Livaneli'nin iddiası hem Ankara'yı hem de CHP'yi karıştıracak

14 Haziran 2011 Salı 13:30
BU İDDİA CHP'Yİ DARMADAĞIN EDER...

 Vatan Gazetesi yazarı Zülfü Livaneli, Mehmet Haberal başkanlığında bir grup milletvekilinin CHP'den ayrılarak Demokrat Parti'ye geçeceklerini ya da yeni parti kuracaklarını iddia etti.

Pazar günü yapılan seçimlerin üzerinden henüz 2 gün geçmesine rağmen Meclis'teki yeni oluşumlarla ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Vatan Gazetesi yazarı Zülfü Livaneli bugünkü köşesinde Süleyman Demirel ve TOBB gibi çevrelerin adaylarını CHP listesinden seçtirerek grup kuracak sayıya ulaştığını iddia etti.

Livaneli, bu grubun halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve CHP'den Zonduldak milletvekili seçilen Mehmet Haberal başkanlığında DP'ye geçeceğini ya da yeni parti kuracaklarını yazdı.


Pazar günü yapılan seçimlerin üzerinden henüz 2 gün geçmesine rağmen Meclis'teki yeni oluşumlarla ilgili yeni bir iddia gündeme geldi.

Vatan Gazetesi yazarı Zülfü Livaneli bugünkü köşesinde Süleyman Demirel ve TOBB gibi çevrelerin adaylarını CHP listesinden seçtirerek grup kuracak sayıya ulaştığını iddia etti.

Livaneli, bu grubun halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve CHP'den Zonduldak milletvekili seçilen Mehmet Haberal başkanlığında DP'ye geçeceğini ya da yeni parti kuracaklarını yazdı.

"SÜLEYMAN DEMİREL HAREKETİN LİDERİ"

İşte Livaneli'nin bugünkü yazısı:

Nasıl oldu, kim yaptı, nasıl başardı bilmiyorum (çünkü günlük siyasetle ilgilenmiyorum) ama Süleyman Demirel'in ve TOBB gibi çevrelerin adayları, CHP'nin seçilecek sıralarından aday gösterilerek milletvekili oldu. Grup kuracak sayıya da erişimiş durumdalar. Hüsamettin Cindoruk denemesi başarıya ulaşamayınca yılların tecrübeli kurdu Süleyman Demirel bambaşka bir siyaset manevrası ile TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştı.

Şimdi bu milletvekilleri CHP'den ayrılıp ya mevcut DP'ye geçmek ya da yeni bir parti kurmak için gün sayacaklar. Bu işin uygun zamanlamasını da yine Demirel ayarlayacak. Çünkü hareketin manevi lideri o. Resmi genel başkanının ise Profesör Haberal olması ihtimal dahilinde.

Zaten ilk DP de CHP'den ayrılan Celal Bayar, Adnan Menderes ve arkadaşları tarafından kurulmamış mıydı! Şimdi tarih tekerrür ediyor ve CHP kendi bünyesinden yine bir DP yaratıyor.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ALİ İMİR 2011-06-14 19:08:54

CHP de millet vkili iadayları kesinleşip açıklandığı zaman .adayların isimlerini duyunca eşime rica ettim şunu bir köşeye yaz dedim.seçimden sonra CHP den secilen merkez sağ ve libareller ayrılır dp gecer ve dp mecliste gurubunu kurup yoluna devam eder.demiştim .Sayın Livanelinin bu yazısını okuyunca siyasette bazı ayrıntıları çok iyi gördüğümü birkez daha kanıtlamış oldum.

Avatar
turgutbirol 2011-06-15 14:44:55

koltuk sevdalıları hergun yeni iftraflar atar kendilerini miletvekili yapayanlara camu atarlar
sonuna kadar CHP sonunakadar sol