banner1700

"BAYKAL ELİNİ CHP'DEN ÇEK..."

Parti içi muhalefetin kurultay çağrılarına CHP'liler parti genel merkezi önünde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek gösterisi düzenleyerek yanıt verdi.

23 Haziran 2011 Perşembe 15:37

Eski Genel Başkan Deniz Baykal ve eski Genel Sekreter Önder Sav liderliğinde parti içi muhalefetin Olağanüstü Kurultay çağrılarına parti örgütünden yanıt gecikmedi. CHP Ankara İl Başkanlığı, parti genel merkezi önünde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek gösterisi düzenlendi.

Ellerinde çeşitli pankart ve dövizler bulunan partililer, genel merkez önünde toplandı. "Vur vur inlesin, Baykal dinlesin", "Baykal elini CHP'den çek" sloganları atan partililerin taşıdıkları "Seçimde 10 dakika çalışmayanların 1 dakika konuşma hakkı yoktur" dövizleri dikkati çekti.

Partililere yönelik ilk konuşmayı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin oylarının yükseldiğini ifade etti. Güneş, "Bir yenilik olarak çıktık, Atatürk'ün partisi CHP'yi, Türkiye'nin ilerlemesi için yola çıkarttık. Hızla ilerliyoruz. Şimdi bu güçte ve bu sükunette olmalıyız. Her şey yolunda gidiyor" dedi.

Örgütlerin, CHP'nin enerjisi olduğunu, kendilerine verdiği desteğin de farkında olduklarını kaydeden Güneş, partide zaman zaman ufak tefek tartışmaların yaşanabileceğini, bunu olgunlukla karşıladıklarını dile getirdi. Güneş, "Yolumuza devam edeceğiz. Yolumuzdan ödün verecek durumda değiliz. Türkiye'nin önemli sorunları, halkımızın önemli sıkıntıları var. Bunların çaresi CHP ve sosyal demokrasidir" ifadelerini kullandı.

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül de iktidarı kazanamadıkları bir seçimden sonra "tatmin olduk" diyemeyeceklerini, ancak seçim sonuçlarının içinde bulunulan koşullar gözönünde tutularak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol