banner1700

BAŞKA KİMLER İSTİFA EDECEK?

Emine Ülker Tarhan'ın istifasının ardından CHP'de gözler diğer 'ulusalcı' vekillere çevrildi.

01 Kasım 2014 Cumartesi 10:46
BAŞKA KİMLER İSTİFA EDECEK?

 Emine Ülker Tarhan'ın istifası sonrası gözler parti içindeki ‘ulusalcı’ olarak anılan ve parti yönetimine bayrak açan milletvekillerine çevrildi. O vekillerden ikisinin daha istifa edeceği parti kulislerinde konuşuluyor. Üç vekilin birlikte ya yeni bir parti kuracağı ya da İşçi Parti’sine geçeceği ve siyaseti orada sürdürecekleri dillendiriliyor. İstifa edeceği öne sürülen vekiller konusunda ise herkes farklı isimler öne sürüyor.

 
CHP'den hangi milletvekilleri istifa edecek? CHP'den istifa edecek milletvekilleri arasında kemler var? İşte yanıtı...
 
KILIÇDAROĞLU YENİ İSTİFALAR BEKLİYOR
Radikal gazetesinden Ercan Sarıkaya'nın haberine göre, Antalya’ya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu havalimanında gazetecilerin Tarhan'ın istifasına ilişkin sorularına, "Sağlık olsun arkadaşlar. Normal, beklediğimiz bir şeydi" diye karşılık verdi. İstifaların devam edip etmeyeceğine yönelik sorulara, "Hadi bakalım" diye karşılık vermesi ise yeni istifaları beklediği yönünde yorumlandı.

YILMAZ: İSTİFA ETMEYECEĞİM
Parti içindeki muhalif kanadın temsilcilerinden CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Tarhan’ın istifasının kendisi için de sürpriz olduğunu belirterek, “Parti içindeki yanlışları söylüyorum. Düzeltilmesi için çaba harcıyorum. Ayrıca Uşak örgütümüzle birlikte emek harcayarak bir şeyler yaptık. Partimden şu an itibariyle istifa etmek gibi bir düşüncem yok” dedi.

BATUM VE GÜLER DE Mİ İSTİFA EDECEK?
CHP kulislerinde istifa edecek iki ismin ise İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ile Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum olduğu belirtiliyor. Her iki isim de hem cumhurbaşkanı adayı belirleme süreci hem de kurultay sürecinde parti yönetimine karşı sert eleştirilerde bulunmuş, hatta Batum, açıklama yaparak, “Emine Ülker Tarhan benim cumhurbaşkanı adayımdır” demişti. Şimdi gözler bu iki isme çevrildi.
 
SİZE İYİ AKŞAMLAR DİLİYORUM ERCAN BEY…
Bu isimlerden İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’e telefonla ulaştık. Ve şu kısa konuşmayı gerçekleştirdik:
 
- Birgül hanım iyi akşamlar ben Radikal’den Ercan Sarıkaya…
 
- İyi akşamlar Ercan Bey çok trafikteyim…
 
- Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan partiden istifa etti, sizin de istifa edeceğiniz konuşuluyor...
 
- Size iyi akşamlar diliyorum Ercan Bey.
 
Güler daha sonra telefonu kapattı. İstifa olayını ne doğruladı ne de reddetti. Batum’a da telefonla ulaşmaya çalıştık ancak yanıt alamadık.
 
ZATEN VEKİL OLAMAYACAKLARDI
CHP kulislerinde istifaların arkasında kurultay sonrası parti içinde ümidini yitiren ‘ulusalcı’ kanadın zaten 2015 yılında tekrar milletvekili olamayacak isimlerinin istifa yolunu seçeceği, parti tabanına güvenen ve yapılacak ön seçimden çıkacağını düşünenlerin ise parti içinde kalıp mücadeleyi sürdürecekleri konuşuluyor. Parti içinde büyük bir vekil kopmasının yaşanması ise beklenmiyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 01.11.2014 10:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol