banner1700

BAKAN HANIM GÜNAH ÇIKARTTI!

Çocuk istismarını detaylı olarak masaya yatıracaklarını belirten Bakan Ramazanoğlu; "İyi hal indirimi cümlesini asla duymak bile istemiyorum. İnsanlık dışı bu suçu işleyen kişilerin iyi hali nasıl olabilir?" dedi

BAKAN HANIM GÜNAH ÇIKARTTI!

Çocuk istismarını detaylı olarak masaya yatıracaklarını belirten Bakan Ramazanoğlu; "İyi hal indirimi cümlesini asla duymak bile istemiyorum. İnsanlık dışı bu suçu işleyen kişilerin iyi hali nasıl olabilir?" dedi

28 Mart 2016 Pazartesi 11:40
BAKAN HANIM GÜNAH ÇIKARTTI!

 Gezi ve incelemelerde bulunamak üzere Van'a gelen Bakan Ramazanoğlu'nu havaalınında Vali İbrahim Taşyapan ve partililer karşıladı. İlk olarak Van Valisi İbrahim Taşyapan'ı makamında ziyaret eden Bakan Ramazanoğlu, daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeliyle toplantısı yaptı. Toplantı çıkışı açıklama yapan Bakan Ramazanoğlu, Ankara'dan gelen genel müdürlerle birlikte Aile Sosyal Destek Projesi (ASDEP) programını yaptıklarını söyledi.

"HEDEF KİTLEMİZ TERÖR MAĞDURLARI"

Daha önceki toplantılarını Erzurum'da yaptıklarını belirten Bakan Ramazanoğlu, bu bölgede program kapsamında hedef kitlenin terör mağduru aileler olduğunu söyledi. Bakan Ramazanoğlu, şöyle dedi:

"Bu programımız çerçevesinde çalıştığımız hedef kitlemiz terör mağdurları. Van'a yoğun bir şekilde Yüksekova'dan göç yaşanmış. Burada bu aileler hedef kitlemiz. İlk olarak bu aileleri ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerimiz de devam edecek. Bu ziyaretlerimizi sosyal aile danışmanlarımız yapacak. Aile içersinde birinci hedefimiz çocuklardır. Daha sonra kadınlarımız, engelliler ve yaşlılarımıza ulaşacağız. Çocuklarımız için gerek göçün gerekse bu süreç ile ilgili olarak uğradıkları travmadan en az zararla geçiştirebilmeleri için ve süreçten az yara almaları için bu süreci kendilerinden bir iz bırakmadan atlatabilmeleri için psikoterapi yapıyoruz. Toplantıda psikoterapinin detaylarını konuştuk. Çocuklar için oyun terapilerinden tutun da bir çok yönden destek veriyoruz. İkici hedef kitlemizi kadınlarımız, rehabilitasyon rehberlik ve psikoterapi hizmetleri veriyoruz. Rehberlik hizmetleri kapsamında meslek edindirme ve beceri kursalarını konuştuk. Yürüyen projelerimiz var. Onların geliştirilmesi ve detaylandırılmasını da konuştuk. Beceri ve meslek edindirme kurslarını istihdama dönüştüren, bir sürece sokmak istiyoruz. SYDV başkanlığında rutin yardımlarımız ve ekstra barınma, gıda yardımı ve temel ihtiyaçların karşılanmasını da konuştuk. Ben aileleri ziyaret ederken bir bakan olarak değil bir sosyal çaışması bir aile danışmanı olarak aileleri ziyaret edeceğim. Huzur çok önemli birşey. Bakan olarak bu toplumsal huzuru sağlamak için buradayız." 

ALIŞVERİŞ YAPTI

Daha sonra esnaf ziyareti yapan Bakan Ramazanoğlu, girdiği her iş yerinden alışveriş yaptı. Bir kız çocuğuna kıyafet alan Bakan Ramazanoğlu, yolda karşılaştığı kadınlarla sohbet edip kendisini tanıttı. Bakan Ramazanoğlu daha sonra Ak Parti İl Başkanlığı'nda partililerle düzenlenen toplantıya katıldı.

BAKAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Van'daki temasları kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Ramazanoğlu, Doğu Anadolu Bölgesi'nin kardeşliğin, yarenliğin, yoldaşlığın adı olduğunu söyledi. Doğudan batıya gönül köprüleri kurmaya devam ettiklerini belirten Bakan Ramazanoğlu,"Bizim için Bursa nasılsa Van'da aynıdır. İzmir'de, Eskişehir'de aynıdır. Çünkü bizler Anadolu'ya açılan bu kapıdan hep birlikte girdik içeri. Bu toprakların kokusunu birlikte çektik içimize. Acılarımızı, sevinçlerimizi ve hüzünlerimizi yine birlikte paylaştık. Bu hassasiyetle iktidarımızın her döneminde insanı, sevgiyi ve hoşgörüyü her zaman sosyal politikalarımızın merkezine aldık. Toplumun tüm kesimlerini kucakladık. Her türlü ayrımcılığa, etnik ve bölgesel milliyetçiliğe şiddetle karşı çıktık. Bu kadim coğrafyada mazlumların, kimsesizlerin umudu bizleriz. Bütün insanlık Adem'den son insana uzanan büyük bir kardeşlik zincirinin parçasıdır. Unutmamalıyız ki, ekonomik kalkınmanın, gelişmenin ve toplumun refah seviyesinin yükseltilmesinin yolu birlik ve beraberlikten geçer. Ülkemizin öz kaynaklarının en verimli şekilde kullanarak daha güçlü bir Türkiye için çalışmaya siz değerli STK'larımızla işbirliği içinde devam edeceğiz. STK'lar özgür düşüncenin, sivil inisiyatifin merkezidir" dedi.

ÇOCUK İSTİSMARINI YAPANLAR TOPLUM İÇİNE ÇIKMAMALI 

Çocuk istismarını detaylı olarak masaya yatıracaklarını belirten Bakan Ramazanoğlu, şöyle konuştu:

"Çocuk şiddeti, tecavüzü ve hakları bakımından toplumdaki hassasiyetlerin aynısını taşıyoruz. 13-14 Nisan'da bakanlığımızı ilgilendiren bütün kanunları gözden geçireceğimiz bir hukuk çalışması yapıyoruz. Bu çalıştayda ele alacağımız konulardan biri de hem sorumlu olan kurumlarda hem de aile içinde ihmal, istismar ve tacize uğrayan çocuklar konusunda verilecek cezalarla ilgili konuları görüşeceğiz. Benim gönlümden geçen verilebilecek en ağır cezaların verilmesi bütün haklardan mahrum bırakılmaları, asla ve asla bir daha topluma çıkmamaları. Bu cezalandırmayı aynı zamanda kadın şiddeti içinde istiyorum. Kadınlara karşı şiddet ve tecavüz fiili işleyenler konusunda da sıfır tolerans ve sonuna kadar takip yapıyoruz. İyi hal indirimi cümlesini asla duymak bile istemiyorum. İnsanlık dışı bu suçu işleyen kişilerin iyi hali nasıl olabilir?"

Bakan Ramazanoğlu daha sonra Yüksekova'dan terör nedeniyle Van'a göç eden Ağırbaş Ailesi'ni ziyaret ederek, 100 yaşındaki Zeze Ağırbaş ve aile üyeleriyle sohbet etti.
Osman BEKLEYEN- Murat ÇAĞLAR-Orhan AŞAN/VAN

DHA

Son Güncelleme: 28.03.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol