BAHÇELİ KÖPÜRDÜ...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram dolayısıyla yaptığı açıklamada terör örgütü PKK'nın eylemlerini çok sert eleştirdi.

18 Ağustos 2012 Cumartesi 15:16
BAHÇELİ KÖPÜRDÜ...

 Sıkıntı ve sorunlarla iç içe geçen sancılı günlerin ardından özlemle beklenen bayram günlerine buruk bir ruh haliyle de olsa ulaşıldığını ifade eden Bahçeli, Ramazan ayının nimet ve ibadetlerini idrak edildiği bir aylık süreden sonra bayramla bütünleşmek ve bayram günlerinin coşkusunu derinlere çekmeyi eşsiz bir manevi haz ve değer olarak nitelendirdi. 

MHP lideri Bahçeli bayramı, buluşmanın, barışmanın ve beraberliğin öğütlendiği; küslüğün, dargınlığın ve ayrı düşmenin yerildiği mukaddes bir dönem olarak nitelendirerek temennisinin bayramın tehdit edilen kardeşliğimizi ve birliğimizi daha da perçinlemesi, karşı karşıya kaldığımız ağır meselelerin üstesinden gelme konusunda güç ve ilham vermesi olduğunu ifade etti.
Bahçeli şu ifadeleri kullandı; "Aziz milletimiz son bir aydır azap ve ıztıraplarla sınanmış, bayrama gelesiye kadar acı ve kayıpları fazlasıyla yaşamıştır. Maalesef kötülüğü meslek, fitneyi rehber ve şiddeti yöntem olarak belirlemiş kanlı eller ve art niyetliler mukaddes günlerde de boş ve rahat durmamıştır. Bölücü terör örgütünün cani eylemleri, buna alkış tutarak destek sağlayan ve örgüt propagandasına soyunan kötürüm zihniyetlerin zehir saçan emelleri içinden geçtiğimiz günlerde milletimizi çok olumsuz etkilemiştir. Görülmektedir ki sözde siyaset yapanlar arasında bile dağlara ve silah tutan kanlı ellere rağbet artmıştır."
PKK'NIN TERÖR EYLEMLERİNİ ELEŞTİRDİ
MHP lideri, son günlerde PKK terör örgütünün artan kaçırma eylemlerine değinerek; "Yeni moda olan ön ve yol kesme veya şeklen adam kaçırma stratejisi, bugünlerde şeytani hesapların parlamento zemininde malum simalarla yürütülmeye çalışıldığına işaret etmektedir.
Muhakkak ki aziz milletimiz bu olan biten tüm kötü ve kabul edilemez ihanet oyununun figüranlarını görmekte ve gerekli değerlendirmesini dikkatle yapmaktadır" diye konuştu.
MHP lideri, Türk milletinin elele, gönül gönüle vererek ve varlığına saplanmaya çalışılan nifak hançerini kırarak parçalayacağını söyleyerek kökeni, mezhebi, inancı ve rengi ne olursa olsun ülkenin her köşesindeki vatandaşların bayramını tebrik etti ve sağlık ve mutluluklar diledi. MHP lideri Bahçeli açıklamasına şunları kaydetti; "Komşu coğrafyalarda yaşayan Türkmen kardeşlerimin, Dünya'nın neresinde olursa olsun hali hazırda yaşama mücadelesi veren soydaşlarımın ve zor günler geçiren İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en iyi dileklerimle kutluyor, Cenab-ı Allah'tan esenlikler temenni ediyorum. Ayrıca vatan ve millet uğruna aramızdan erkenden ayrılan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet dilerken; tüm şehit analarının, babalarının, eşlerinin ve çocuklarının da bayramlarını dualarımla birlikte tebrik ediyorum."

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol