BABA EVİNDE ERKEK, KOCA EVİNDE KADIN...

12 Haziran seçimlerine sayılı günler kala yaklaştıkça Türkiye'nin dört bir yanından seçmen kartı skandalı haberleri yağıyor.

10 Haziran 2011 Cuma 12:16
BABA EVİNDE ERKEK, KOCA EVİNDE KADIN...

 Türkiye'nin dört bir yanından gelen seçmen kayıtlarının yanlışlığına ilişkin haberler bu seçime de damgasını vuracak gibi görünüyor. 

20 yıl önce hayatını kaybeden bir bebek adına gönderilen seçmen kartının ardından YSK bu kez de Kocaeli'nin Derince İlçesi'nde yaşayan evli 45 yaşındaki Sakine Erdağı'na iki ayrı seçmen kartı gönderdi. Üstelik Sakine Erdağı bu kartlardan birinde 'kadın' diğerinde ise  'erkek' olarak görülüyor. İki karttaki T.C. numaralarının farklı olması şaşkınlık yaratırken, Sakine Erdağı şimdi kara kara nerede oy kullanacağını düşünüyor.

Sakine Özdal, ailesiyle birlikte oturduğu Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nden yaklaşık 25 yıl önce evlenip Derince İlçesi'ne gelin giderek 'Erdağı' soyadını aldı. YSK 12 Haziran genel eçimleri için birisi Darıca'daki baba evine 'Sakine Özdal' adıyla, diğeri de şu an yaşadığı Derince'deki evine 'Sakine Erdağı' adıyla 2 ayrı seçmen bilgi kartı gönderdi. Üstelik, birbirinden farklı TC numaraları ile gönderilen seçmen kağıtlarının birisinde Sakine hanım 'erkek' olarak belirtildi.

BABA EVİNDE ERKEK KOCA EVİNDE KADIN

Evlenmeden önce anne ve babasıyla birlikte yaşadığı Darıca Bağlarbaşı Mahallesi Asil Sokak'taki evine 12 Haziran 2011 Seçimleri için gönderilen seçmen kağıdında Sakine hanımın erkek olduğu belirtilirken, kızlık soyadı olan 'Özdal'a yer verildi. T.C. Kimlik numaralarının farklı olarak belirtildiği ikinci seçmen kağıdı ise 'Sakine Erdağı' adına düzenlenerek, şu an eşiyle birlikte yaşadığı Derince Yenikent'teki adresine gönderildi.

Böylece YSK'nın bugünkü verilerine göre, Sakine adındaki aynı vatandaş, Darıca'da erkek olarak yaşıyor ve 'Özdal' soyadını taşıyor, Derince'de ise birincisinden farklı T.C. numarası ile 'Erdağı' soyadıyla kadın olarak yaşıyor. YSK'nın seçmen kartlarına göre Darıca'da yaşayan 'erkek' Sakine Özdal, 12 Haziran 2011'de Darıca Faik Şahenk İlköğretim Okulu'nda 1053 nolu sandıkta oy kullanacakken, Derince'de yaşayan ve aynı kişi olan 'kadın' Sakine Erdağı ise Öğretmen İlköğretim Okulu'nda 1301 nolu sandıkta oy verecek. İki seçmen kartı eline ulaşan Sakine Erdağı ise, şaşkınlık içinde nerede oy kullanacağını düşünüyor.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol