banner1700

ASKERLERİ YANDAŞ ZEHİRLEMİŞ!..

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer Manisa'daki 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda zehirlenen yüzlerce askerin ardında yandaş firmanın olduğunu ortaya çıkardı.

ASKERLERİ YANDAŞ ZEHİRLEMİŞ!..

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer Manisa'daki 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda zehirlenen yüzlerce askerin ardında yandaş firmanın olduğunu ortaya çıkardı.

27 Mayıs 2017 Cumartesi 00:57
ASKERLERİ YANDAŞ ZEHİRLEMİŞ!..

Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda yedikleri yemeklerden zehirlenen erlere ilişkin açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, askeriyeye yemek veren şirketin yandaşlar listesinde olduğunu ifade etti.

CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda askerlik yapan ve 23.05.2017 Salı günü yedikleri yemeklerden zehirlenen erleri hastanede ziyaret ederek, askerlerin durumları hakkında doktorlarından bilgi aldı.

'KRİZ' BÜYÜMEDEN 'MASA' KURULAMIYOR MU?

Merkez Şehzadeler İlçesi'nde bulunan Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki askerlerin 23.05.2017 Salı günü öğle yemeğinde yedikleri hindi etinden zehirlendikleri bilgisini paylaşan Dr. Tur Yıldız Biçer; “Erlerimizin doktorları ile görüştüm. Gıda entoksikasyonuna bağlı salmonella enfeksiyonu görülmüştür. Salı günü öğle yemeğinde kendilerine servis edilen hindi etini yedikten sonra rahatsızlanmaya başlamışlar. Bulantı, kusma, karın ağrısı şikâyetlerinin artmasıyla birlikte birçok asker ambulansla Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne ve Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış. Fakat aldığım bilgilere göre, hastaneye sevk edilen ilk askerlerin durumlarının “adli vaka” olarak bildirilmemesi yönünde bir talimat gelmiş. Bunun da doğruluğunu teyit ve tespit etmek amacıyla Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye Yazılı Soru Önergesi verdim. Ve ayrıca üzerinde durulması gereken bir başka ayrıntı da şu, erlerimiz Salı günü yüksek ateş, bulantı, kusma ve ishal şikâyetleriyle revire başvuruyor ama kriz masası Perşembe günü yani dün kuruluyor. Bu yönetim boşluğudur, bir nevi güvenlik zafiyetidir. “Kriz” büyümeden “masa” kurulamıyor mu?” ifadelerine yer verdi.

CEPLERİNDE ABD DOLARI, İHALEDE USULSÜZLÜK ROTA’LARI

"Catering şirketinin Rota yemekçilik Tic. A.Ş. olduğuna dair bir bilgiye ulaştım" diyen Biçer, "Hatırlatmak isterim ki, Dicle Üniversitesi yemek hizmetleri ihalesini 2005 yılında Tatal Şirketi almış. Daha sonraki ihaleleri alan, şirket isimleri Avşaroğulları, Çamlıca, Ova, Mendika, Rota yemekçilik olarak değişse de Tatal Şirketinin sahipleri olan Veysi Avşar, Osman Avşar, İhsan Altun, Kemal Doğan (Şirket ortağı) Dicle üniversitesi yemek hizmeti ihalelerini alan şirketlerin sahibi olmayı sürdürmüştür" fadelerini kullandı.


Biçer "Yani şirket sahipleri aynı kalmış ama şirket isimleri değişmiştir. En son 7 Şubat 2015’de yapılan ihaleyi, yani “32 trilyona açılan ihaleyi” Rota şirketinin “28 trilyona” 3 yıllığına aldığı iddiaları ulusal ve yerel basında yer almıştı. Özetle, bu şirketin adı, daha önce de ihale de usulsüzlüğe karışmıştır. Ama buna rağmen, yetkililer adı ihalede usulsüzlüğe karışan bu firmayla iş sözleşmesi yapmaya -her nedense!!!- devam etmişlerdir. Yaptıkları her işte yandaşını, yoldaşını kayıran Hükümetin yandaş şirketlerinin cebinde ABD doları, İhalede usulsüzlük “ROTA”ları…” şeklinde açıklamalarda bulundu.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.05.2017 01:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol