Acaba Ne Sözler Verildi ki...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın G-20 zirvesindeki görüşmelerini değerlendiren araştırmacı yazar Banu Avar "Acaba ne sözler verildi?" yorumunda bulundu.

30 Haziran 2019 Pazar 22:35

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki görüşmüştü.

Yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin basına açık kısmında yapılan ilk açıklamada ABD Başkanı Trump, Obama döneminde Türkiye'ye adil davranılmadığını ve Patriot'ların satılmadığını söylemişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın sözleri şu şekildeydi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadı. S-400 konusu karışık bir konu. Farklı çözümler arıyoruz. Türkiye'ye karşı adil olmak zorundasınız."

BANU AVAR'DAN DİKKAT ÇEKEN YORUM

Gazeteci-Yazar Banu Avar, ABD Başkanı Trump'ın G20 Liderler Zirvesi'nde S-400 krizine ilişkin yapmış olduğu açıklamayı değerlendirdi.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan Avar, "Acaba ne sözler verildi de, Trump S-400 krizini Obama'nın üzerine yıkıverip, çözüm için çalışacağını beyanediverdi?" ifadelerini kullandı.

banu-avar.jpg

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 01.07.2019 00:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol