banner1700

ABD'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu Pensilvanya'daki şarlatanların arkasına takılanların kendilerini akıllı zannettiklerini; ancak tüm mallarına en konulduğunu söyledi.

ABD'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu Pensilvanya'daki şarlatanların arkasına takılanların kendilerini akıllı zannettiklerini; ancak tüm mallarına en konulduğunu söyledi.

22 Eylül 2016 Perşembe 21:47
ABD'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz sonrası çıkarılan KHK'larla FETÖ ile bugüne kadar yapılamayan mücadelenin yapıldığını söyledi. FETÖ'ye verilen imkanların bu şekilde geri alındığını anlatan Erdoğan, ABD'de bulunan bir şarlatanın arkasına sığınanların bunun hesabını vereceğini kaydetti.
Erdoğan, ABD'deki Türk STK'ların düzenlediği toplantıda konuştu. 17-25 Aralık sürecinde, emniyet ve yargı ayağındaki örgüt üyelerinin darbe girişimine maruz kalındığını söyleyen Erdoğan, 15 Temmuz'da ise bu kez TSK'nın içerisindeki azınlık bir grubun darbe girişimiyle karşılaşıldığını kaydetti. Darbe girişiminin milletçe püskürtüldüğünü söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:
"17-25 Aralık sürecinde örgütün darbe girişimine maruz kalmıştık. 15 Temmuz'da bu kez TSK içerisindeki azınlık bir grubun darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Milletin namuslarını emanet ettiği silahları, millete çeviren kan dökün can alan teröristler bir kez daha hüsrana uğradı. Evlerine saklanacakları sandıkları aziz milletimiz, sokaklarda caddelerde adeta darbecileri kovalamıştır. Dünyada bunun benzeri bir başka millet yok. Bu nedenle ben milletimle iftihar ediyorum. Bu millet karakteriyle üstün millet, farklı millettir. Zira benim milletim şehadete yürüdü. Benim milletim demokrasisini, iradesini kimseye teslim etmeyeceğini göstererek yürüdü. F-16'lardan bombalar yağdırırken, helikopterden bombalar yağdırırken, tanklar yürürken gençlerimiz paletlerin arasına kendilerini atabildi. Hanım kardeşlerim parçalanmak pahasına da olsa o ZPT'lerin karşısına geçti. Şehitlerimiz oldu ancak elhamdülüllah vatan kurtuldu. Demek ki güç silahlarda değil onların F-16'ları varsa, onların tankları, topları helikopterleri varsa benim milletimde çıktı benim de imanım var dedi ve yoluna yürüdü. 
"NETİCE BİZİM İÇİN HAYIRLI OLDU"
Bir tarafta imanıyla yürüyen bir millet öbür tarafta ne yazık ki yeis halindeki bir imana sahip FETÖ örgütü. Netice çok çok hayırlı oldu. Rabbimiz öyle buyuruyor: Siz hakkınızda kötü zannedersiniz ama o hakkınızda hayırlıdır. Şimdi tam böyle oldu. Ve şu andaki süreç içerisinde normal zamanlarda yapamayacağımız çok şeyi yapabilme imkanına, gücüne sahip olduk. Biz bunlara araziler verdik, arsalar verdik. Eğitim için okul için verdik. Ne diye verdik. Biz bunları geri alabilir miydik? Alamazdık ama şimdi OHAL ile hepsini toparlayarak bu okulları devletimize teslim ettik. Vakıf ise onları vakıflara teslim ettik. İhanet şebekesindeki mal mülk varsa devlet el koymaya başladı. Bunlar kendilerini akıllı zannettiler. Şarlatanın meczubun arkasına sığındılar. Unutmayın hesapların üzerinde hesap vardır o da Allah'ın hesabıdır."

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol