" 3 KİŞİ ÖLÜR MHP YÜZDE 25 ALIR..."

Bahçeli'nin Diyarbakır mitingini provoke edeceklerin teknik takibe takılan telefon konuşmaları tüyler ürpertti: " 3 kişi ölür MHP yüzde 25 alır..."

01 Haziran 2011 Çarşamba 11:21

 MHP'nin Diyarbakır mitingini provoke edecekleri iddiasıyla 7'si Ülkü Ocakları'ndan 18 kişi gözaltına alındı. "Kan dökülürse barajı geçeriz" sözleri takibe takıldı.


Sabah gazetesi, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 6 Haziran'da yapılacak Diyarbakır mitingini provoke edecekleri gerekçesiyle İstanbul ve İzmir'de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerle ilgili şok ayrıntılara ulaştı. 


7'si Ülkü Ocakları mensubu toplam 18 kişinin, miting için silahlı eleman toplama girişiminde bulundukları iddia edildi. Polisin bir süredir takip ettiği eylemcilerin teknik takibe takılan konuşmalarından dehşet verici plan ortaya çıktı. Gözaltına alınan şahıslardan MHP Maltepe eski İlçe Başkanı H.U. ile MHP İstanbul eski il delegesi M.A.'nın telefon görüşmelerinde geçen "Orada kan dökülürse barajı geçeriz" cümlesi dikkat çekti. 

PLAN BÖYLE İŞLETİLECEK

İddiaya göre Bahçeli'nin mitingi öncesinde Diyarbakır'a gidecek öncü grup silah ve bıçak temin edecek, kargaşa ortamı başlatılacak. Bu ortamda meczup ya da tinerci bir şahsın da kalabalığa ateş açması sağlanarak kan dökülecek. Teknik takipten elde edilen bulgulara göre O.C., L.A., M.A. ve H.U. Diyarbakır'da eylem gerçekleştirmekte görevlendirilen isimler olurken, aralarında şu diyalog geçti:

MHP YÜZDE 25 İLE GELİR

H.U.: Bu tamamen ölüm kalım mitingi ya orası. Ya MHP baraja takılacak, ya çıkacak. Orada kan dökülürse barajı geçeriz. Kan dökülmez normal miting olursa hiç bir nane olmaz. Dağ taş PKK. Çatapat çıksa, ya bir tane deliye verseler, tinerciye deseler ki "Al sana bir uzi dıırrrt şöyle bir gelişi güzel ateş et".
M.A.: Allah muhafaza bir de genel başkana falan sıksalar Türkiye karışır.
H.U.: Geçmiş olsun yani. Yok yok genel başkana etten duvar yaparlar. Halkın içine gelişi güzel sıksalar sekiz on tane yirmi tane böyle. 3 ölü 5 yaralı 8 ölü falan filan. Oldu mu oradan MHP yüzde 25 ile gelir yani.

"TAM TEÇHİZATLA GELİN"

Gözaltına alınanlardan MHP Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu üyesi E.K.'nin, Küçükçekmece Ülkü Ocakları üyesi A.Ö.'ye söylediği "Mitinge dolu geliriz" ifadeleri de teknik takibe takıldı. İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı M.K. ile MHP Tuzla İlçe Yönetim Kurulu Üyesi A.K. arasındaki görüşmede de, "mitinge bıçak götürmelerinin iyi olacağı ancak havalimanında xray'de yakalanacağından bahisle bıçağın Diyarbakır'dan satın alınabileceği" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Görüşme ile ilgili ulaşılan bazı ayrıntılar şöyle oldu:

M.K.: Ne b.k olacağı da belli değil saldırı maldırı olacak diyorlar falan.
A.K.: Kanka benim bir kurt başlı bıçağım var a.k. her türlü.
M.K.: Tamam işte, al yanına.
A. K.: Alacam da uçakta x ray var orada satın alırız.

OPERASYONDA GÖZALTINA ALINANLAR

E.K.: İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı
M.T.: Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında sanık avukatı
O.C.: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
L.A.: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
M.A: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
H.U.: Diyarbakır'da Eylem gerçekleştirmeyi planlayan şahıslardan
M.A.: Yeniçağ Gazetesi yazarı
A.Ö.: Küçükçekmece Ülkü Ocağı eski Başk.
E.K.: MHP Küçükçekmece Yön. Kur. Üyesi
G.A.: MHP Küçükçekmece Yön. Kur. Üyesi
A.K.: MHP Tuzla Yönetim Kurulu Üyesi
M.K.: İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yard.
O.D.: İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim Masası Başk.
Ü.L.: DTP binasına saldırı düzenleyenlerden
A.M.: Doğu Türkistan Gençlik Derneği Gn. Sekreter Yard.
T.Y.: Doğu Türkistan Gençlik Derneği Bşk.
Y.A.
Y.K.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol