23 NİSAN COŞKUSU...

Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşıyor.

23 Nisan 2011 Cumartesi 15:52
23 NİSAN COŞKUSU...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 91. yılında yapılan törenlerde devlet erkanın ilk tören adresi Anıtkabir oldu.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve beraberindeki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi.

Törene, TBMM Başkanı Şahin'in yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar kurulu üyeleri ve çok sayıda milletvekili katıldı.

TBMM Başkanı Şahin'in, Atatürk'ün mozolesine çelenk koymasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şahin, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, deftere şunları yazdı:

''Aziz Atatürk, Açılışını ve ilk başkanlığını yaptığınız, öncülüğünüzde milli mücadelemizi yürüten ve çağdaş Türkiye'yi kuran Meclisimizin açılışının 91. yıl dönümünde TBMM Başkanlık Divanı olarak huzurunuzdayız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, açılışından bugüne, ülkemizin kalkınması, çağdaş dünya ile bütünleşmesi ve demokrasimizin gelişip güçlenmesi için çalışmaktadır. İstiklal mücadelemizdeki büyük ülke ve millet sevginiz, muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkma hedefiniz ve kalkınma çabanız bizim için daima yol göstericidir.

TBMM, milli egemenliğin güçlenmesi, demokrasi ve özgürlüklerin daha da gelişmesi ve ülkemizin çağın öncü ülkelerinden biri haline gelmesi için bütün gücüyle çalışma kararlılığındadır. Bizlere bıraktığınız güçlü ülke ve modern demokratik değerler dolayısıyla şükranlarımızı sunuyoruz. Aziz ruhunuz şad olsun.''

Meclis Genel Kurulu ise saat 14.00'te 23 Nisan özel gündemiyle toplanacak. Liderler burada birer konuşma yapacak.

Gün içerisinde ise Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı, bakanlar koltuklarını çocuklara devredecekler.

Meclis Başkanı Şahin, saat 19.30'da TBMM'de bir resepsiyon verecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol