ERDOĞAN'DAN SÖZ ALDILAR

Başbakan Erdoğan, hayvan hakları konusunda kendisinden destek isteyen Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat ve bir grup hayvansever sanatçıyla biraraya geldi.

20 Şubat 2011 Pazar 21:42
ERDOĞAN'DAN SÖZ ALDILAR

Başbakan Erdoğan'ın Beşiktaş'taki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirdiği ve yaklaşık bir saat süren görüşmeye, Yonca Evcimik, Ajda Pekkan, Metin Özülkü, Burcu Güneş, Ömür Gedik ve Tuna Arman katıldı.
Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ahmet Kemal Şenpolat, Başbakan Erdoğan'dan, hayvanlara kötü muamele eden veya şiddet uygulayanların idari para cezası ödeyerek kurtulmaması, mahkemelerde yargılanması ve savcıların gerekiyorsa resen kovuşturma açabilmesi gibi taleplerde bulunduklarını söyledi.
Başbakan Erdoğan'ın konuya çok duyarlı yaklaştığını dile getiren Şenpolat, ''Büyük ölçüde seçimlerden önce bu yasanın değişmesi mümkün olmayacak. Seçimlerden sonra kesinlikle söz aldık. Hayvanlara yapılan her türlü kötü muamele bundan sonra mahkemeler nezdinde yargılanacak'' dedi.

Yunus parklarının açılmaması konusunda ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan söz aldıklarını söyleyen Şenpolat, bu parkların ruhsat işlemleriyle ilgili inceleme başlatılacağını ifade etti.
Şenpolat, görüşmede Türkiye'de çok yaygın olan hayvan dövüşleri konusunun da gündeme geldiğini dile getirerek, bununla ilgili internette açılmış web siteleri olduğunu ve bu siteler üzerinden bahis oynatıldığını ifade ettiklerini, internet yasasında da değişiklik yapılması talebini dile getirdiklerini anlattı.
Gazeteci Ömür Gedik de İstanbul'daki hayvan barınakları konusunu gündeme getirdiklerini belirterek, oralarda çalışan personelin eğitimi konusunda Topbaş'tan söz aldıklarını ifade etti.
Şarkıcı Yonca Evcimik de hayvan hakları konusundaki taleplerini Başbakan Erdoğan'a ilettiklerini belirterek, ''Ben bugün burada Başbakanımı hiç tanımadığımı öğrendim. Çünkü onun ciddi bir hayvansever olduğunu, yakınında kediler köpekler ile birlikte yaşadığını öğrendim'' dedi.
Evcimik, ''görüşmede hayvanlara yapılanlara ilişkin konular gündeme gelirken Başbakan Erdoğan'ın gözlerinde vicdanı gördüğünü ve bundan sonra bu konunun yanında olacağını hissettiğini'' vurgulayarak, görüşmeden mutlu ayrıldıklarını söyledi.

Sanatçı Ajda Pekkan ise Başbakan Erdoğan ile görüşmenin olumlu geçtiğini dile getirdi.
Şarkıcı Metin Özülkü de Başbakan Erdoğan'dan taleplere ilişkin söz aldıklarını ifade ederek, Erdoğan'ın hayvanlara karşı ne kadar duyarlı olduğunu gördüklerini de söyledi.
Şarkıcı Burcu Güneş de Başbakan Erdoğan'a kendileriyle görüştüğü için teşekkür ederek, ''Ben Başbakanımızın bu kadar hayvansever olduğunu, bu kadar duyarlı olduğunu bugün hissettim. Başbakanımızın oğlunun bir köpeği varmış, o da çok seviyormuş hayvanları. Bunların topluma yansımasını istedik'' dedi.
Güneş, 'hayvana sevginin insana sevgi'' demek olduğunu da belirterek, Erdoğan'ın hayvan sevgisi konusunda hem Hazreti Muhammed'den hem de Mevlana'dan örnekler verdiğini anlattı.
Tiyatro sanatçısı Tuna Arman da görüşmede Başbakan Erdoğan'ın hayvanlara şiddet uygulayanların cezalandırılması konusunda adımlarda bulunacağını belirttiğini kaydetti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol