BU AFİŞLER İZMİR'İ KARIŞTIRDI!

İZMİR milletvekili seçilen ancak tutukluluğu devam ettiği için meclise giremeyen gazeteci Mustafa Balbay ile tahliye edilmemesini yemin etmeyerek protesto eden CHP’ye, kentte ilginç bir destek geldi.

01 Temmuz 2011 Cuma 18:53
BU AFİŞLER İZMİR'İ KARIŞTIRDI!

 Balbay’ın, kentin belirli noktalarındaki Büyükşehir Belediyesi’ne ait billboardlara asılan fotoğraflı afişleri, merak konusu olurken, sahiplenen olmadı. Harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ise, yeni afişler yaptırıp üzerlerini kapatma kararı aldı.

İzmir’de, bugün, kentin belirli noktalarındaki Büyükşehir Belediyesi’ne ait ilan panolarına asılan pankart merak konusu oldu. Tutuklu sanıklarla ilgili mahkeme kararını protesto etmek amacıyla mecliste yemin etmeyen CHP grubuna teşekkür amaçlı hazırlanan afişlerde, Mustafa Balbay’ın fotoğrafı ile, 'Milletin iradesine sahip çıktığın için teşekkürler CHP' ve 'Oyumun takipçisi olduğun için teşekkürler CHP' yazıları yer aldı. Afişlerin kim veya kimler tarafından asıldığı belirlenemezken, sahiplenen de şu ana kadar olmadı.

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, kendilerinin böyle bir projeleri olmadığını, kim veya kimler tarafından asıldığı konusunda bilgileri bulunmadığını dile getirdi. Korsan asıldığı iddiaları da ortaya atılırken, billboardların hazırlanması ve asılması işini yapan Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi İZENERJİ’nin de yetkilileri, bilgileri bulunmadığını ileri sürdü.

BÜYÜKŞEHİR KAPATACAK
Kentte tartışma yaratan afişin ardından harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni afişlerle üzerini kapatma kararı aldı. Yeni afişlerin, iki saat içinde, bu gizemli afişlerin üzerine yapıştırılacağı bildirildi. Emniyet yetkilileri de, billboardlara ücret karşılığı ilan verildiğini, suç teşkil eden bir durum olmasında kendilerinin müdahale ettiğini, bu afişlerde suç teşkil eden bir durum olmadığını bildirdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol