SÖYLENTİLERİ DOĞRULADI

Nevruz kutlamaları için İngiltere'nin başkenti Londra'ya konser vermeye giden sanatçı Şivan Perver, "Ölüm tehditleri aldığına" ilişkin iddiaları doğruladı.

30 Mart 2011 Çarşamba 13:55
SÖYLENTİLERİ DOĞRULADI

Bazı çevrelerden tehdit aldığını belirten Perver, "Ben itleri takmam. Boşverelim. Benim maneviyatım ordulardan büyük. Böyle şeylerden korkmam" dedi. Teröristbaşı Öcalan'ın ve PKK'nın Perver'i tehdit ettiği iddia edilmişti. Son dönemdeki açıklamaları nedeniyle BDP'lilerden de tepki alan Perver, bu tepkiler için de şunları söyledi: "Maşallah.... (gülüyor) daha fazla rozet takmaları için hiddetli davrandılar, tepki değil ama hiddetli davrandılar."

'MİLLETVEKİLİ OLMA NİYETİM YOK' 

Perver ayrıca Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın Kürt açılımını desteklediğini söyledi. Perver "Bu arkadaşlara değer veriyorum" dedi. AK Parti ' den milletvekilliği için davet alıp almadığı hakkında Perver şunları söyledi: "Milletvekili olma niyetim yok ama Sayın Erdoğan olsun, Gül olsun, Arınç olsun diğer arkadaşlar ılımlı adım atmıştır. Bu çabaların ilerlemesini istiyoruz. Türkiye tarihinde olmamış güzel şeyler yapıyorlar. Türkiye' ye yeni bir tarih katıyorlar. Bizim de onları desteklememiz lazım." Perver, Wood Green Community Church Müzik Salonu'nda konser verdi. Perver, Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği konusunda "Türkiye benim ülkem. Şartlar değiştiğinde, demokrasi yerli yerine oturduğunda dönerim demiştim. İnsanların ruhunun biraz demokratik olarak okşanması gerekiyor. Demokrasi hepimizin emeğiyle, çabasıyla tam oturur."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol