banner1700

ABD AÇIKLAMASI...

ABD'ye yerleşeceği konusunda bakın ne dedi?

ABD AÇIKLAMASI...

ABD'ye yerleşeceği konusunda bakın ne dedi?

07 Eylül 2016 Çarşamba 23:14
ABD AÇIKLAMASI...

Mahsun Kırmızıgül gibi Amerika’ya yerleşme modasına ünlü yorumcu Volkan Konak da uydu.  Volkan Konak ve ailesi Amerika’ya yerleşme kararı aldı. Konak’ın Türkiye’ye konserden konsere geleceği haber veriliyor. Peki ama Volakn Konak neden ABD’ye yerleşme kararı aldı? İşte bu sorunun cevabı.

Girne Rocks Hotel’de ilk kez sahne alan sanatçı tek gecelik konserinde her zamanki gibi dolu dolu bir konser verdi. Şiirler okuyup, şarkılarını söyleyen sanatçı keyifli bir gece yaşattı. İlk kez Kıbrıs’ta bir şehiriçi otelde konser verdiğini ve Rocks Hotel’i çok beğendiğini belirten sanatçıyı dinlemeye gelenler arasında Devlet Tiyatroları eski genel müdürü ve oyuncu, yönetmen Yücel Erten, tiyatro sanatçısı Tarık Ünlüoğlu ve eşi Gülenay Kalkan’da vardı. Kalabalık bir dinleyici grubuna hitap eden Volkan Konak konserindeki performansıyla keyifli bir gece yaşattı.

Ailesiyle Amerika’ya yerleşiyor…

Bu arada ünlü sanatçı Volkan Konak’ın çok kısa bir zaman içinde eşi ve üç çocuğu ile birlikte Amerika’ya yerleşeceğini menajeri açıkladı. Küçük kızı geçtiğimiz yıl dünyaya gelen sanatçının, özellikle çocuklarının eğitimi için Amerika’da hayatına devam edeceği belirtilerek sanatçının artık Türkiye’ye sadece konser çalışmaları için geleceği belirtildi. Washington D.C.’ye yerleşecek olan sanatçı 2012 yılında Washington DC.’den başladığı Amerika’yı doğusundan batısına kadar karavanı ile dolaştığı ve adına da “Route 66” adını verdiği bir Amerika turu yapmıştı. Sanatçı bu turda kaydettiği görüntülerden oluşan bir filmi de resmi internet sitesinden yayınlamıştı. Sanatçı Amerika için düşüncelerini şöyle dile getirmişti ; “Yaşam bize sunulmuş en büyük armağandır. Kainatın dünyanın bir parçası olduğuma göre bu hakkımı sonuna kadar kullanıyorum. Türkiye mi çok seviyorum, karış karış gezdim. Avrupa’yı , Kuzey Afrika’yı gezdim bitirdim. Bazı arkadaşlar niye Amerika diyebilirler. Amerika sömürgeci bir ülke ve bunu herkes kabul ediyor. Rejimini sömürgeciliğini, asla onaylamıyorum. Ama coğrafyaların, ağaçların, insanların ne suçu var. Ben dünyanın bir parçasıyım, dünyayı da babamın ev gibi yaşarım. Hayat bana verilmiş bir armağan demiştim. Ben bu armağanın hakkını vermeye çalışıyorum.”

Öte yandan Beylikdüzü’nde Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları kapanış konserinde Volkan Konak sahne aldı.

Karadeniz’in sevilen sesi Volkan Konak ABD’ye gideceği konusunda çıkan haberler için, “Bir yere gittiğim yok. Üst düzey sanat okulu okuması için kızım Amerika’da ve ben gidemiyorum zaten. Biz ilime ve eğitime vurgunuz. Ama ben Türkiyeme vurgun bir insanım. Şimdi bazı dürzüler istiyor diye bu ülkeyi terk etmem. Kimse kusura bakmasın öyle bir şey yok. Akıl var mantık var. 3 yıldır en çok konser veren ekibiz. Karadenizliler anlayacaktır bu dediğimi, beni… Deli mi… manyak mıyım ben” dedi

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 10.09.2016 13:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol