banner1697

KOCAOĞLU'NA 397 YIL İSTENİYOR...

İzmir Büyükşehir iddianamesi kabul edildi.. İşte o iddianame...

KOCAOĞLU'NA 397 YIL İSTENİYOR...

İzmir Büyükşehir iddianamesi kabul edildi.. İşte o iddianame...

19 Ocak 2012 Perşembe 11:23
KOCAOĞLU'NA 397 YIL İSTENİYOR...

 İZMİR Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyonların ardından özel yetkili savcının hazırladığı iddianame özel yetkili 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 34 tutuklu sanığın bulunduğu dava önümüzdeki günlerde İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.


İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 16 bürokratın tutuklu bulunduğu “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, kurulan örgütün faliyetleri kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, belgede sahtecilik, kurumu zarara uğratmak, rüşvet, tehdit, görevi kötüye kullanmakö iddiasıyla Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı’nın hazırladığı iddianame özel yetkili 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerde “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, kurulan örgütün faliyetleri kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, belgede sahtecilik, kurumu zarara uğratmak, rüşvet, tehdit, görevi kötüye kullanmak suçlamasıyla 2 mayıs 2011 tarihinde özel yetkili cumhuriyet savcılığının talimatıyla operasyon yapıldı. Bu operasyonda 36 kişi gözaltına alındı, 20’si tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi, 17 kişi tutuklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin, Büyükşehir Şirketler Genel Koordinatörü Hilmi Özen, Grand Plaza Genel Müdürü Reha Pekerten, Büyükşehir Alım Şube Müdürü Mehmet Sayar, Adnan Saygun Kültür Merkezi Müdürü Nagehan Genç, organizatör Ata Karataş, Hakan Say, Ömer Devrim Ergin, Harun Aslan, Mustafa Çakar, Candan Genceroğlu, firma yetkilisi Erden Erdener, organizatör Alaattin Eraslan, Kuşadası Belediyesi Sosyal İşler Sorumlusu Erdoğan Uyan ve Büyükşehir Protokol Müdür Vekili Zeki Karatay’ın tutuklanmasına itiraz edildi. İtirazlar sonucu Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin, Adnan Saygun Kültür Merkezi Müdürü Nagehan Genç ile Grand Plaza Genel Müdürü Reha Pekerten 30 Eylül'de, Büyükşehir Protokol Müdür Vekili Zeki Karatay’da 14 Ekim'de, organizatörlier Harun Aslan ve Mustafa Çakar da geçen ay tahliye edilmişti. Böylece ilk operasyonda tutuklu sanık sayısı 11’e indi. 
İKİNCİ DALGA
Büyükşehir Belediyesi’ne ikinci dalga operasyon ise Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun EXPO sunumu için Paris’de bulunduğu 22 kasım 2011 tarihinde gerçekleşti. Bu dalgada gözaltına alınan 44 kişiden Kültür Şube Müdürü Abdülhalim Cumhur Yazıcı, İzenerji Genel Müdürü Ali Süha Sabuktay, Kültür Daire Başkanlığı çalışanı Tülay Tümay, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı çalışanı Pınar Çalışkan ve Kültür Daire Başkanlığı çalışanı Cengiz Başkurt, DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası 3 No'lu Şube Başkanı Cafer Konca, Şube üyeleri Necip Binici, Cafer Alt, Memiş Sarı, Yakup Yıldırım, prodüksiyon firması ortağı Sedat Sakur tutuklandı.Cumhuriyet Savcısı’nın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 26 kişinin tutuklanması için yaptığı itirazı değerlendiren İzmir 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi 13’ü için daha tutuklama kararı verdi. Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey, İZULAŞ ve İZDENİZ Yönetim Kurulu Başkanı Zeliha Gül Şener, Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Selçuk Savcı, Karar ve Tutanaklar Daire Başkanı Tülay Azeri, Grand Plaza Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili Işık Çelikoğlu, İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, Grand Plaza Eski Genel Müdürü Muharrem Derbentoğlu, ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Tufan Eker, Turkuaz şirketi yetkilileri Gökhan Boğazkesen ve Ferit Faruk Boyacıoğlu, organizasyon şirketi yetkilileri Mustafa Nafi Kaya ile Murat Boyacıoğlu tutuklanıp cezaevine konuldu. Tutuklama kararı verilen İsmail Yoğurtçu ise yakalanamadı.Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Birol Çengil’in iddianameyi hazırlama aşamasında ise Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 2 Ocak 2012 tarihinde adliyeye davet edildi. Kocaoğlu şüpheli sıfatıyla yaklaşık 6 saat ifade verdi ve serbest bırakıldı. Başkan Kocaoğlu’na, beş sayfalık ifadesinde, özellikle, Çankaya Katlı Otopark, Spor Kulübü ihalesi, banliyö tanıtım filmi, kumanya, mandalina ve pide dağıtımları, konser ve kültürel organizasyonlar, Buca Toplu Konut yangın merdiveni ihalesi, personel bilgisayarlarının harddisklerinin değiştirilmesi yönünde, 28 ayrı konuda sorular sorulduğu öğrenildi. 
Birol Çengil 15 gün önce iddianameyi hazırlayarak 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sundu. Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Birol Çengil, soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen ve Kuşadası Belediyesi Sosyal İşler Sorumlusu Erdoğan Uyan ile tutuksuz olan Candan Çerçeloğlu, Nuri Batıhan, Zeki Fidandal, Doğan Demirsoy, Sadullah Gerçek, İbrahim Dengi, Cengiz Kuçak, Ozan Üzümcü, Ali Gürkan Turgay, Yusuf Atık hakkındaki suçlamaları ise örgütlü suç kapsamında değerlendirmeyip bu dosyadan ayırdı. Bu zanlılarla ilgili görevsizlik kararı vererek gerekli işlem yapılmak üzere İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Bugün iddianamenin red veya kabulü için son gündü. Bu arada davanın görüleceği 8. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Güngör Tosunoğlu geçtiğimiz hafta sonu emekli olmak için dilekçe verdi ve bu haftabaşından itibaren izne ayrıldı. Tosunoğlu’nun izin bitiminde emekliye ayrılacağı öğrenildi. 
CEZAEVİNDEKİ BÜROKRATLAR
İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç 
Büyükşehir Şirketler Genel Koordinatörü Hilmi Özen
Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey 
İZULAŞ ve İZDENİZ Yönetim Kurulu Başkanı Zeliha Gül Şener 
Grand Plaza Eski Genel Müdürü Muharrem Derbentoğlu 
Grand Plaza Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili Işık Çelikoğlu 
İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı 
İzenerji Genel Müdürü Ali Süha Sabuktay 
ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Tufan Eker, 
Karar ve Tutanaklar Daire Başkanı Tülay Azeri 
Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Selçuk Savcı 
Büyükşehir Alım Şube Müdürü Mehmet Sayar 
Kültür Şube Müdürü Abdülhalim Cumhur Yazıcı 
Kültür Daire Başkanlığı çalışanı Tülay Tümay 
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı çalışanı Pınar Çalışkan 
Kültür Daire Başkanlığı çalışanı Cengiz Başkurt, 
Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen
KOCAOĞLU’NA 397 YIL İSTENDİ
İZMİR 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianemede, 1 numaralı sanık olarak yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakkında 34 ayrı suçtan toplam 397 yıl hapis cezası istendi. İki numaralı sanık Genel Sekreter tutuklu Pervin Şenel Genç için 261, üç numaralı tutuksuz sanık Sait Ersu Hızır için 123 yıl hapis cezası istendi. İddianameye göre, Genç’in de aralarında bulunduğu 29’u tutuklu 130 sanık hakkında, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, örgüte bilerek isteyerek yardım etme, örgütün faaliyeti kapsamında çok sayıda ihaleye fesat karıştırma, ihalelerde baskı cebir tehdit uygulama, edimin ifasına fesat karıştırma, haksız menfaat temin etme, hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, belgelerde sahtecilik, suçu ve suçluları gizlemeö suçlarından 6 ile 397 yıl arasında hapis cezası istendi.
10 KLASÖR, 324 SAYFA
Savcı Çengil tarafından hazırlanan 10 klasör 324 sayfadan oluşan iddianamede, mağdurların Mete Atilla Kırdar, Fatih Yadoğlu, müştekiler Cevhari Cem Kiraz ve Kazım Aydın olduğu belirtildi, sanıklar arasındaki TAPE’ler de delil olarak sunuldu.
2011 YILI VE ÖNCESİ
İşlenen suçların 2011 yılı ve öncesi olduğuna değinen Savcı Çengil, projeli soruşturma kapsamında, ilk aşamada 02.05.2011 tarihinde yapılan operasyonla bir kısım şüphelilerin yakalanıp gözaltına alındığını, suça konu kanıtların büyük kısmına el konulduğunu, şüpheliler Pervin Şenel Genç, Hulusi Gülşen ve Hakan Say’ın suç örgütünü yönetmek, örgütün faaliyeti kapsamında ihalelere fesat karıştırmak suçlarından tutuklandığını, diğer 14 şüphelinin ise suç örgütüne üye olmak, ihaleye fesat karıştırmak veya sahtecilik suretiyle kurumu zarara uğratmak suçlarından tutuklandıklarını, el konulan ihale, edimin ifasına fesat karıştırma dosyaları ile sahtecilik iddialarına konu belge ve dökümanlar üzerinden bilirkişi incelemelerinin yaptırıldığı, inceleme aşamasında irtibat nedeniyle bir kısım soruşturma dosyalarının mevcut soruşturma dosyası ile birleştirildiğini belirtti. Çengil, bilirkişi raporlarının haricinde, müşteki ve mağdurların şikayetlerine de tek tek yer verildi.
İddianamede, örgüt yapısı da tek tek değerlendirildi. Tespitlere göre, İzmir Büyükşenir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, örgüt lideri konumunda olduğu, yöneticilere emir talimatlar verdiği, Çankaya katlı otoparkın kiraya verilmesi, 750 yeni durak yapımı ve kiraya verilmesi, Buca Toplu Konut ihalelerine fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma eylemleri, İZFAŞ'a yaptırılan usulsüz ödemeler ile Genel Sekreter Pervin Şenel Genç'in odasından ele geçen Belediye Teftiş Kurulunun hazırladığı raporda tespit edilen, halen soruşturması devam eden usulsüzlükleri örtbas etmesi, işlem yaptırmaması eylemlerine bizzat katılması ve örgüt yöneticilerinin katıldıkları diğer eylemlerin kaydedilen telefon görüşmeleri ile ortam dinleme ve görüntülerinden örgüt üyeleri ile arasındaki örgütsel irtibatın ortaya çıktığı kaydedildi. Başkan Kocaoğlu’nun, Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç ve bazı kişilerle yaptığı telefon görüşmelerinin kayıtları da kendisiyle ilgili değerlendirmeye ışık tutması için iddianameye konuldu.
FATURALANDIRILMA İŞLEMLERİNİ YAPIYORDU
Grand Plaza A.Ş. Eski Genel Müdürü Reha Pekerten’in, Pervin Şenel Genç’in örgütünün üyesi olduğu, yapılan yolsuzlukların faturalandırılması işlemlerinde etkili rol aldığı, öğretmenler gününde dağıtılmak üzere atkı ve şal alımı, 50 ton mandalinanın şirkete ödetilmesi olaylarına katıldığı, telefon görüşmeleriyle de suç işleme iradesi ve örgütsel irtibatını ortaya koyduğu dile getirildi.
ALİ SÜHA SABUKTAY
İZENERJİ Genel Müdürü olarak görev yapan Sabuktay’ın, Aliağa Menderes Banliyö hattı sisteminin kentte yaşayanlara 90 saniyelik film ile 32 sinema salonunda tanıtılması ihalesine fesat karıştırdığı, Şevval Sam konseri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca gerçekleştirilen tanıtım için çekilen fotoğrafların masaüstü reklam filmine dönüştürülmesi hizmet alım ihalelerine fesat karıştırdığı iddia edildi.
HAYDAR BALLI
Grand Plaza A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ballı’nın, yolsuzlukların faturalandırılması işlemlerinin yapılmasında rol aldığı, seçim bürolarına gönderilen kumanyalar, öğretmenler gününde dağıtılan atkı ve şal ihalelerine fesat karıştırdığı ileri sürüldü.
HÜSEYİN KIRMIZI, ERHAN BEY, TÜLAY AZERİ, LEVENT İŞLER VE SELÇUK SAVCI
Karar ve Tutanaklar Daire Başkanı Tülay Azeri’nin, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden yapılan usulsüz harcamalar, Sheraton Oteli’den yapılan usulsüz harcamalara katıldığı, Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey , İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı ve Emlak Yönetimi Daire Başkanı Selçuk Savcı’nın, Çankaya Katlı Otopark İhalesi’ne fesat karıştırılmasının yanısıda, atkı, şal ve reklam filmleri ihalesine fesat karıştırdığı ileri sürüldü. Kırmızı’nın, ihaleyle ilgili, “Ya da dövecez adamlarıö dediği şeklindeki telefon konuşması da yer aldı.
ÖZTÜRK KURT
İZENERJİ çalışanı Kurt’un, banliyö ulaşım sisteminin vatandaşlara tanıtılması, toplu ulaşımın özendirilerek tasarruf ve çevre kirliliğinin azaltılması amaçlı filmlerin senaryosunun hazırlanması, yapılması ve teslimiyle ilgili ihaleye fesat karıştırdığı, Kazım Murat Aydın’ı engellemeye çalıştığı, tehdit olaylarına karıştığı iddia edildi.
HAKAN SAY, ÖMER DEVRİM ERGİN, HARUN ARSLAN
Üç kişinin, Ersu Hızır’la hareket ettiği, yerine gelen Pervin Şenel Genç’le faaliyetlerine devam ettikleri, organizasyon firmaları aracılığıyla ihalelere katıldıkları, gizli anlaşmalar yaptıkları, kurum görevlileriyle irtibat kurup gizli bilgilere ulaştıkları iddia edildi.
PINAR ÇALIŞKAN
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı çalışanı Çalışkan’ın, banliyö tanıtım film ve Balkan halk dansları festivali hizmet alım ihalelerine iştirak ederek suç işleme iradesini ortaya koyduğu kaydedildi.
ATA KARATAŞ, SEDAT SAKUR, OKTAY SAKUR, MUSTAFA ÇAKAR
Hakan Say’la ortaklığından ayrılan Ata Karataş’ın Sedat ve Oktay Sakur ile birlikte iki firma kurduğu, kültür sanat hizmet alımlarındaki ihalelerin hep bu firmalara verildiği, gizli anlaşmalar yaptıkları, kurum görevlileriyle irtibat kurup gizli bilgilere ulaştıkları iddia edildi.
ALAETTİN ERASLAN
Aysa firması yetkilisi olan Erarslan’ın, kültür sanat ihalelerinde haksız yollara başvurduğu kaydedildi.
SERPİL BARAN
Genel Sekreter Yardımcısı Baran’ın, yine fotoğraf çekimi ve tanıtım filmi hizmet alımı ihalelerine fesat karıştırdığı ileri sürüldü.
SERPİL KESKİN, MEHMET SAYAR, MURAT ÖZEL
Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin, Hizmet Alımları Şube Müdürü Mehmet Sayar, Kültür Daire Başkanı Murat Özel’in, yine, banliyö ulaşım sisteminin vatandaşlara tanıtılması, toplu ulaşımın özendirilerek tasarruf ve çevre kirliliğinin azaltılması amacıyla reklam filmi hizmet alımı, öğretmenler gününde atkı, şal dağıtılması ve balkan halk dansları festivali ihalelerine fesat karıştırdıkları ileri sürüldü. Kültür Daire Eski Başkanı Abdulhalim Cumhur Yazıcı ve ailesinin de, Çeşme’deki bir otelde konaklama ücretinin de, belediyeden ihale alan bir firma tarafından karşılandığı ortaya çıkarıldı.
RESMİYETTE GÖREVİ YOK
Pervin Şenel Genç’in kardeşi Nagihan Genç’in, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 2011 yşılında gerçekleştirilicek konser organizasyonu hizmeti alımları ihalesinde gizli bilgileri firma görevlilerine aktardığı, bu sanat merkezinde resmiyette hiçbir görevi olmamasına rağmen buranın müdürü olarak çalıştığını beyan ettiği açıklandı.
ZEKİ KARATAY
Protokol Müdürü Zeki Karatay’ın, Şevval Sam konseri ihalesinde, konserin örgüt mensuplarına yaptırılmasını sağladığı, otel konaklama ücretinin ödenmesi eylemine iştirak ettiği belirtildi.
BİLGİSAYARINDAN GİZLİ ASKERİ BELGE ÇIKMIŞ
Akçaabat isimli köftecinin sahibi Pervanlar’ın, İBB Spor Kulübü’nden bir kısım yapım ve tadilat işlerini aldığı, Pervin Şenel Genç ile yakın ilişki kurduğu, Genç’in gizli hesaptan Pervanlar’a gerçek dışı faturalarla ödeme yaptırdığı, bilgisayarından çıkan gizli askeri bilgilerle ilgili de incelemenin devam ettiği kaydedildi.
FATMA IŞIK ÇELİKOĞLU
Çelikoğlu’nun balkan halk dansları festivali hizmet alım ihalelerine ve Buca toplu konut yapım ihalelerine fesat karıştırdığı iddia edildi.
ZELİHA GÜL ŞENER
İZDENİZ VE İZULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Zeliha Gül Şener’in, Buca tophlu konut yapımındaki ve 750 durak ihalesine fesat karıştırdığı ileri sürüldü.
CAFER KONCA
Sendikacı Konca’nın, işe alım ihalelerine fesat karıştırdığı, ihaleye firmeşye çalışan bazı kişileri tehdit ettiği iddia edildi.
SAİT ERSU HIZIR
Hızır’ın görev yaptığı dönemde soruşturmaya başlanmaması nedeniyle dinleme, teknik takip işlemleri yapılmadığı ancak o zaman Kocaoğlu’nun suç örgütü içerisinde yönetici konumunda olduğu, kendisine bağlı örgütün Ferda Eser,İbrahim Halil Dülüloğlu, Muharrem Derbentoğlu, Fazıl Ölçer, Zeynel Canoğlu’ndan oluştuğu ileri sürüldü.
MUHARREM DERBENTOĞLU
Derbentoğlu’nun, kumanyaların seçim bürolarına ve pide dağıtımını yapan kişi olduğu belirtildi.
FAZIL ÖLÇER
Fen İşleri Daire Başkanı Ölçer’in Buca toplu konut ihalesindeki merdiven ihalesini tekrar yaparak kamu zararı oluşmasına katılan, hak edişlerde eksik yapılan iyşleri yapılmış gibi gösteren kişilerden olduğu belirtildi.
ZEYNEL CANOĞLU
İZULAŞ Eski Genel Müdürü Canoğlu’nun, Sait Ersu Hızır’ın ücret ödemeden uzun süre kullandığı şirkete ait araçlar, telefon ve bilgisayarların kullanılmasına göz yumduğu iddia ediydi.
İBRAHİM HALİL DÜLÜLOĞLU
İZULAŞ İdari İşler Koordinatörü Dülüloğlu’nun, Hızır ile arasındaki telefonların iadesiyle ilgili görüşmeler yaptığı kaydedildi.
NAİL YAVUZ
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nca 2009 yılında satın alınan şal ve kaşkolların, on ayrı anonim şirket adına ayrı ayrı ödeme yaptırabilmek için kasten bölünerek doğrudan temin yoluyla veya aynı kanunun hiçbir usulüne uyulmadan şalların satın aldırılması olayını organize ettiği iddia edildi.
FERDA ESER
Hızır’la birlikte hareket ettiği, eski sekreterinin bildiği yolsuzluklarla ilgili 10 bin dolar “sus parasıö verdiği iddialarını bildiği ileri sürüldü. Diğer şüphelilerin de, örgüt adına eylemlerde bulundukları, suç işledikleri iddianemede anlatıldı.
AYRILAN DOSYALARDA VAR
İddianamede, mal varlıkları, hesaplar, bazı usülsüz ödemeler gibi çeşitli konulardaki soruşturmaların devam ettiği açıklanırken, 11’i Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen’in katıldığı belirlenen toplam 26 usulsüz eylemin dosyasının ayrıldığı anlatıldı.
SANIKLARIN İSİMLERİ VE İDDİANAMEDE YER ALDIKLARI SIRA


1-Aziz Kocaoğlu
2-Pervin Şenel Genç (TUTUKLU)
3-Sait Ersu Hızır
4-Hilmi Özen (TUTUKLU)
5-Levent İşler
6-Serdal Selçuk Savcı (TUTUKLU)
7-Hüseyin Kırmızı (TUTUKLU)
8-Tülay Azeri (TUTUKLU)
9-Erhan Bey (TUTUKLU)
10-Ali Süha Sabuktay (TUTUKLU)
11-Öztürk Kurt
12-Serpil Keskin
13-Mehmet Sayar (TUTUKLU)
14-Pınar Çalışkan (TUTUKLU)
15-Serpil Baran
16-Cafer Konca (TUTUKLU)
17-Nagihan Genç
18-Ömer Devrim Ergin (TUTUKLU)
19-Hakan Say (TUTUKLU)
20-Fatma Işık Çelikoğlu (TUTUKLU)
21-Sedat Sakur (TUTUKLU)
22-Ata Karataş (TUTUKLU)
23-Cengiz Başkurt (TUTUKLU)
24-Abdulhalim Cumhur Yazıcı (TUTUKLU)
25-Alaittin Eraslan (TUTUKLU)
26-Zeliha Gül Şener (TUTUKLU)
27-Murat Özel
28-Zeki Karatay
29-Haydar Ballı
30-Harun Arslan
31-Ünsal Pervanlar
32-Reha Pekerten
33-Fazıl Ölçer
34-Oktay Sakur
35-Muharrem Derbentoğulları (TUTUKLU)
36-Nail Yavuz
37-Ferda Eser
38-Zeynel Canol
39-İbrahim Halil Dülüloğlu
40-Mustafa Güven Ağar
41-Gültekin Avkıran
42-Candan Dipli
43-Ahmet Gülüm
44-Namık Kemal Sertoğlu
45-Mehveş Arzu Bağdatlıoğlu
46-Cafer Alt (TUTUKLU)
47-Necip Binici (TUTUKLU)
48-Ercan Uçar
49-Yakup Yıldırım (TUTUKLU)
50-Memiş Sarı (TUTUKLU)
51-Mahmut Çelik
52-Ali Sakallı
53-Aliriza Duran
54-Düzgün Doğan
55-Güral Doğan
56-Ali Hepçetiner
57-Aziz Gün
58-Erol Aydın
59-Bilgihan Akpak
60-Semih Güler
61-Asuman Gökkaya
62-Tülay Tümay (TUTUKLU)
63-Erol Çoban
64-Muzaffer Köse
65-İsmail Yoğurtçu
66-Ömer Faruk Alçelik
67-İsmet Halim Gürsoy
68-Tufan Eker (TUTUKLU)
69-Hüseyin Ercan
70-Hüseyin Çalışkan
71-İrfan Aras
72-Figen Seyis
73-Rafet Bayam
74-Turgay Akkaya
75-Besim Gültekin
76-İbrahim Tuz
77-Pınar Tosunoğlu (Ağırbaş),
78-Mehmet Örs
79-Süleyman Sırrı Aydoğan
80-Şeyda Durakkoca
81-Zuhal Derin
82-Mehmet Hulusi Gülşen (TUTUKLU)
83-Deniz Badalı
84-Özgür Ozan Yılmaz
85-Ziya Şahin
86-Sema Civelek
87-Ahmet Şemsettin Ersöz
88-Ahmet Aşçıoğlu
89-Kanber Dönmez
90-Ayşen Kalpalı
91-Hatice Ülkü Markoviç
92-Şadıman Karakaş
93-Ersoy Bozduman
94-Ayşegül Türk
95-Sedat Baylan
96-Vahyettin Akyol
97-Bülent Cankurtaran
98-İbrahim Kıvılcım Zorlu
99-Mustafa Nafi Kaya
100-Ferik Faruk Boyacıoğlu (TUTUKLU)
101-Murat Boyacıoğlu (TUTUKLU)
102-Gökhan Boğazkesen (TUTUKLU)
103-Çağlar Haspolat
104-Şulehan Ulusoy (İkizgül),
105-Ercan Mertbilek
106-Faik Ahmet Akıncı
107-Barış Büyükgüçlü
108-Sevdiye Erentürk
109-Erkan Tiryaki
110-Yekta Orhan Saydam
111-Çağrı Çavuşoğlu
112-Cemal Hayati Öztürk
113-Ertan Koyuncu
114-Taşkın Aydoğan
115-Doğan İşleyen
116-Mehmet Şakir Örs
117-Abdullah Salkım
118-Semih Seval
119-Veysel Çıldır
120-Filiz Yücesoy
121-Gökçe Irmak Keçecigil
122-Mustafa Çakar
123-Nurittin Dingaz
124-Muhittin Akbulut
125-Yasemin Güngör
126-Tarık Tuncer
127-Utku Cihan
128-Nilüfer Altınkaya
129-İbrahim Yetmen
130-İsmail Korkmaz

DHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol