Yavuz Yörükoğlu kimdir,kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Türkiye'nin saygın hekimlerinden Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu'nun vefat ettiği haberleri sosyal medyada yer aldı. Yörükoğlu'nun neden öldüğü ve sağlık durumu hakkında meraklar arttı. Yavuz Yörükoğlu kimdir? Yavuz Yörükoğlu kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

08 Haziran 2024 Cumartesi 17:47
Yavuz Yörükoğlu kimdir,kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Türkiye'nin değerli hekimlerinden biri olan Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, hayatını kaybetti. Üzücü haber sonrası Yavuz Yörükoğlu kimdir? Yavuz Yörükoğlu kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

YAVUZ YÖRÜKOĞLU KİMDİR?

Doğum: 1955 (69 yıl yaşında vefat etti), Ankara, Türkiye

Yavuz Yörükoğlu 1955 yılında Ankara'da doğdu. Babası Türkiye'nin ünlü bilim adamlarından çocuk Psikiyatristi Prof. Dr Atalay Yörükoğlu'dur.

Eğitim yaşamına Amerika Birleşik Devletlerinde başlayan Yörükoğlu, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji'nde tamamladı.

Tıp eğitimini İstanbul Tıp Fakültesi'nde aldı. Uzmanlık eğitimini ise Hacettepe Tıp Fakültesi, Göğüs ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında tamamladı.

İhtisas sonrasında British Council Bursu ile gittiği İngiltere'de 1 yıl süreyle Cambridge Üniversitesi, Papworth Hastanesi'nde ve 2 yıl süreyle Londra St. Thomas' Hastanesi'nde deneyim kazandı.

Yurda dönüşünde zorunlu hizmet için başladığı SSK Ankara Eğitim Hastanesi'nde Şef muavini, sonrada SSK İhtisas Hastanesi'nde Başhekim olarak görev aldı. 1997-1998 yılları arasında A.B.D Alabama Üniversitesi'nde 1 yıl süreyle misafir öğretim üyeliği yaptı. Yurda dönüşünde özel sektörde serbest hekimlik yaptı. 2006 yılından beri Ankara Ufuk Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

İhtisas ve özel ilgi alanları :

• Koroner Bypass Ameliyatları

• Kalp Kapak Ameliyatları

• Kalp Yetmezliği Tedavisi ve Cerrahisi

• Assist Cihazları

• Varis Cerrahisi ve Lazer Skleroterapi

• Tamamlayıcı Tıp ( Complementary Medicine )

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.06.2024 17:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol