Ülkücü Sinan Ateş Cinayetinde Şok Detaylar

Türkiye Ankara'da gerçekleşen siyasi cinayeti konuşmaya devam ediyor. Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine dair şok detaylar gün yüzüne çıkıyor. Y. Çağ Yazarı Yavuz Selim Demirağ, " Bu cinayet sıradan bir cinayetmiş, sıradan bir adli vakaymış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Oysa durum tam tersi" dedi.

02 Ocak 2023 Pazartesi 07:09
Ülkücü Sinan Ateş Cinayetinde Şok Detaylar

KRT TV canlı yayınında konuşan ve Sinan Ateş cinayetine dair çarpıcı açıklamalar yapan Demirağ, sözkonusu olayın ardında İstanbul Maltepe Gülsuyu'ndaki bir çetenin bulunduğunu öne sürdü.

"SİNAN ATEŞ'İN AYAKLARINA SIKIN..."

Demirağ, " Bu tetikçiler İstanbul Maltepe Gülsuyu semtinden gelen kişiler. Bunlar Ankara'yı bilmezler ama bunlara Ankara'da Sinan Ateş'in ofisinin bulunduğu yeri, hangi saatlerde girip çıktığını birileri gösterdi. Bunlar adı çokça bilinen uyuşturucuyu da içiyorlar olay öncesinde. Polis gözaltına aldıktan sonra ilk gün hiç konuşmuyorlar. Demek ki uyuşturucunun etkisindeler. Ancak ikinci gün konuşmaya başlıyorlar. Motosikleti konuşmaya başlayan kişi " Başlarında "Dado" isimli biri var. Doğukan Yardak... Yurt dışında firari. Polisin elinde bir Dado daha var. Muhtemelen ördek... Tetikçi E.Ö. isminde biri. H.S ile Suat ve Zekeriya adlı kişiler gözaltında. 'Dado bize ayaklarına sıkın, karizmasını çizin' demişti biz de ilk önce ayaklarına sıktık ama sonra o da bize silah çekince panikledik ve ateş devam etti" şeklinde ifade veriyor. Bu şahıslar Ankara'yı bilmiyorlar ama Ankara'da ciddi bir yardım alıyorlar. Olaydan sonra Gölbaşı'na gidip kendilerini bekleyen bir başka araçla İstanbul'a dönecekler ama tetikçi Gölbaşı'na kadar gitmiyor demek ki haber alıyor ve yolda iniyor. Diğerleri Gölbaşı'nda gözaltına alınıyorlar. Şimdi firarda olan insanlar var. Bunların ele geçirilmesi lazım. Bu çıkar amaçlı kuruşmuş bir çete. Bunlar kriminal tipler. Bunlardan bir tanesi Suriye'ye gidip Türkmen Dağı'nda direnişte bulunmuş daha sonra dönüp Ali kıran baş kesen kesilmişler. Taksi duraklarını gaspetmişler bir takım yerlere çökmüşler. Bunlara para karşılığında birileri tetikçilik yaptırdı. Tabii bir de bunların irtibatta olduğu kişiler var. İşte bunlara uzanmak lazım" diye konuştu.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİNDE SİYASİ BASKI İDDİASI

Kendisine Ankara'da cinayeti araştıran polise siyasi baskı yapıldığı yönünde bilgiler de ulaştığını ve bunun oldukça endişe verici olduğunu söyleyen Demirağ, şu ifadeleri kullandı: " Soruşturma devam ediyor fakat Ankara'da şöyle endişe verici haberler alıyorum, soruşturmayı yürüten polise de ciddi bir siyasi baskı var. Ve olay özellikle Sinan Ateş'in yanında bulunan ve yaralanan kişinin kriminal geçmişine atıfta bulunularak sanki bu sıradan adi bir vakaymış gibi lane ediliyor.O kişi ön plana çıkarılıyor. Bu şekilde de bir itibar infazı var. 

SİNAN ATEŞ BAHÇELİ'NİN YERİNE...

Sinan Ateş'in sıradan biri olmadığını, MHP Genel Başkanlığına adı geçtiğini kaydeden Demirağ, " Oysa Sinan Ateş sıradan biri değil. Ülkücü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış, babası da 1980 öncesinde
vurulmuş bir ülkücü. Hatta babası şu an MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ile de çok yakın arkadaş. Ve Sinan Ateş on yıla yakın onun TBMM'de danışmanlığını yapmış biri. Aldığım duyumlara göre bazı milletvekilleri İsmet Büyükataman'ı aradıklarında ağlayarak telefonu açıyor ve çok üzgün olduğunu belirtiyor. Ama çok üzgün olan Büyükataman bir taziye gözderir değil mi ya da cenazeye gider oysa tam tersi bırakın cenazeye katılmayı ne Ülkü Ocakları'ndan ne MHP'den tek bir açıklama yok. Sinan Ateş hayatını normal şekilde kaybetmiş olsaydı önce görev yaptığı üniversitede sonra Ülkü Ocakları'nda tören yapılırdı bunların hiçbirisi yapılmadı. Sinan Ateş Devlet Bahçeli sonrasında MHP Genel Başkanlığı için ismi geçen iki üç kişiden biriydi. Ve bu konuda Türkiye'yi dolaşıp milletçi önderlerle görüşmeler yaptığı bilinen biriydi. Fikir ayrılıklarına rağmen de gerek MHP'ye gerekse Bahçeli'ye bağlılığını da sürekli vurgulardı" dedi.

YÜZDE 7 BİLE MHP'Yİ KURTARAMAZ...

Demirağ olay sonrasında çok sayıda ülkücü ve MHP'linin istifa etmesini de değerlendirdi ve bunun MHP'nin oy oranına ciddi şekilde yansıması olacağını vurguladı. Demirağ, "Barajı yüzde 7'ye çektiler ancak bu bile MHP'yi kurtaramayacak. Oy oranı büyük ölçüde düşecek. Bunu göreceğiz" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.01.2023 14:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol