Savcı, Savcının Kapısına Dayandı: Karımla Boşanmadan...

Türkiye'de yozlaşma son sürat devam ediyor. Yargı düzeyine ulaşan yozlaşmanın son örneği Antalya'da yaşandı. Antalya'da görevli Cumhuriyet Savcısı A.K., sosyal medya üzerinden ulaştığı kadın savcı Ş.A.'ya ısrarla mesaj attı. Beklediği yanıtları alamayınca ise Ş.A.'nın görev yaptığı Konya'ya gitti. Bir şekilde evini öğrenen A.K., Ş.A.'nın kapısına dayanıp zorla içeri girdi.

22 Kasım 2022 Salı 13:56
Savcı, Savcının Kapısına Dayandı: Karımla Boşanmadan...

Konya'da görev yapan kadın savcı Ş.A.'nın hayatı; kendisine sosyal medya üzerinden ulaşmaya çalışan, Antalya'da görevli 'meslektaşı' A.K. yüzünden kabusa döndü.

Sahte hesaptan ısrarlı bir şekilde Ş.A.'ya mesajlar atan A.K., karşılık alamayınca kadının görev yaptığı şehre gitti. 

Sabah gazetesinde yer alan habere göre A.K., Ş.A.'nın komşusu M.D.'ye kendini polis olarak tanıttı ve belge imzalatacağını söyleyerek kadın savcının dairesini öğrenip zile bastı.

Ş.A.'nın kapıyı açmasıyla içeri dalan A.K. "Seni istiyorum, sen çok güzelsin" dedi. Ş.A. "Ben seni görmedim bile ne istiyorsun" yanıtını verdi. Evinden çıkmasını istemesi üzerine A.K, "Hayır konuşacağız, seni istiyorum. Sonuçta ben de savcıyım. Sana çok ulaşmaya çalıştım. Hafta sonları Konya'ya gidiyorsun. O yüzden hafta sonu gelmedim" ifadesini kullandı. 

SAVCI EVİNE GİRDİ, KOLUNDAN TUTUP SÜRÜKLEDİ

A.K., daha sonra "Neden başını örttün, sen çok güzelsin" diyerek kadının üzerine yürümeye başladı. Ş.A. "Beni bırak, istemiyorum" diyerek itti. A.K., "Nasıl yani beni istemiyor musun, benimle oynadın mı? O zaman benimle neden konuştun?" dedi. Ş.A. da "Ne oynaması, ne konuşması yalvarırım, git" yanıtını verdi.

'KARIMDAN BOŞANMADAN SENİNLE DE OLURUM'

Reddedildiğine 'ikna olmayan' A.K. "İnanmıyorum sana, beni istemediğine yemin et" deyip Kuran'a el basmasını istedi.

Defalarca Kur'an'a el basan kadın savcı Ş.A., "Kimseye bir şey söylemem, mesaiye gelmediğim fark edilir, lütfen bırak beni" dedi. "Beni istemiyor musun?" diye tekrar soran A.K., yine olumsuz yanıt alınca "Ben zaten karımı seviyorum, karımdan boşanmadan seninle de olurum diye düşünmüştüm. Hakkını helal et" diyerek evden çıktı.

Ş.A., yaşananların ardından A.K.'den şikayetçi oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada Ş.A. ile aynı apartmanda yaşayan M.D., A.K.'yi teşhis etti. Soruşturma dosyası A.K'nin Antalya'da görevli olması nedeniyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 22.11.2022 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol