Muharrem İnce'nin hırsı pes dedirtiyor, 'Ben kazanırım'

Seçimi kaybettiği akşam milyonlarca insana yaşattığı hayal kırıklığını bir türlü kabullenmek istemeyen Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalma ihtimaline ilişkin "Erdoğan ile Kılıçdaroğlu kalırsa, ben istesem de bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam." dedi.

17 Mart 2023 Cuma 12:06
Muharrem İnce'nin hırsı pes dedirtiyor, 'Ben kazanırım'

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalma ihtimaline ilişkin "Erdoğan ile Kılıçdaroğlu kalırsa, ben istesem de bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam. Seçim riske girer. Her durumda İnce’nin ikinci tura kalması lazım" dedi.

İnce, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a cumhurbaşkanlığı seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce, seçime dair “Birinci turda kafa kafaya sonuçlar çıkar. İkinci turda ise Kılıçdaroğlu’na göre de Erdoğan’a göre de ben daha şanslıyım. Macron tarzı bir durum ortaya çıkacak. Macron modeli olacak” dedi.

'KILIÇDAROĞLU İLE BEN KALIRSAM, BEN KAZANIRIM'

“Bu seçimde birinci turu değil, ikinci turu düşünerek oy kullanmak lazım” diyen İnce sözlerine şöyle devam etti:

“Seçim ikinci tura kesin kalacak. Diyelim ki Erdoğan’la ben kaldım. Kılıçdaroğlu’na verilen oylar bana gelir, ben kazanırım. Kılıçdaroğlu ile ben kalırsam, yine ben kazanırım. Erdoğan ile Kılıçdaroğlu kalırsa, ben istesem de bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam. Seçim riske girer. Her durumda İnce’nin ikinci tura kalması lazım.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 17.03.2023 12:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol