Kahraman Polis Sedat Gezer'in Son Sözleri Ortaya Çıktı

Türkiye önceki gece Mersin'in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik saldırı ile sarsılmıştı. Hain saldırıda iki kadın terörist önce ateş açmış sonra da üzerlerindeki bombayı patlatmıştı. Saldırıda son ana kadar kahramanca çarpışarak şehit olan Sedat Gezer'in telsizdeki son konuşmaları ortaya çıktı.

29 Eylül 2022 Perşembe 08:48
Kahraman Polis Sedat Gezer'in Son Sözleri Ortaya Çıktı

Mersin'deki hain saldırıda, teröristleri püskürtmüştü! Şehit polis Gezer'in telsizdeki son sözleri ortaya çıktı.

Mersin'in Mezitli ilçesinde geçtiğimiz pazartesi gece saatlerinde, Tece Polisevi'ne gelen 2 kadın terörist, önce silahlı saldırı düzenlendi, ardından da üzerlerinde bombayı patlattı. Edinilen bilgilere göre teröristlerin amacı, içeri girip bombaları bina içinde patlatarak büyük bir katliam yapmaktı.

YARALANDI YİNE DE TERÖRİSTLERE GEÇİT VERMEDİ

Görüntülere de yansıyan o anlarda, teröristlerden biri yavaşça nöbet kulübesine yaklaşarak susturucu takılı silahıyla polis memuru Sedat Gezer’e ateş açtı.

İlk ateşte yaralanan Gezer anında silahını çekip teröristleri püskürttü.

resized_a9e93-c2ff79a7sedatgezer02

SEDAT GEZER'İN TELSİZDEKİ SON SÖZLERİ ORTAYA ÇIKTI

Saldırıya kahramanca direnerek büyük bir facianın önüne geçen şehit polis Sedat Gezer’in son telsiz kaydına ulaşıldı. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, teröristlere karşılık verdikten sonra hemen telsize sarılan Gezer, “Terör saldırısı var. Acil destek yollayın” dedikten sonra kendini dışarı attı. Telsizde “Ben yaralandım” bile demeyen Gezer, yola uzanıp bir ağacı kendine siper ederek teröristlerle çatışmaya başladı. Otomatik tüfeklerle kendisine kurşun yağdırmalarına rağmen teröristlerin bina içine girmelerine engel olan Gezer, hainlerden birini de vurdu. Gezer son kurşununa kadar çatıştı.

3524031_810x458

FACİAYI ÖNLEDİ

Bu sırada telsiz anonsu ile silah seslerini duyan bekçi ve polisler olay yerine gelip çatışmaya dahil oldu. Gezer’in sergilediği kahramanlık sayesinde polisevine giremeyen teröristler kaçmayı da başaramayınca üzerlerindeki bombaları patlattı. Gezer kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. Kahraman polis, o esnada binada olan polis memurları ve sivillerin hayatını kurtardı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 29.09.2022 08:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol