Kadir Mısıroğlu'na 'Ş.refsiz' Diyen Akşener'e Suç Duyurusu

" Keşke Yunan kazansaydı' sözleriyle pes dedirten, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sarayda ağırlanan dinci tarihçi Kadir Mısıroğlu'nun ailesi, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu. Akşener, Mısıroğlu için 'Sarayda ağırlanan o ş.refsiz' ifadesini kullanmıştı.

27 Eylül 2022 Salı 12:29
Kadir Mısıroğlu'na 'Ş.refsiz' Diyen Akşener'e Suç Duyurusu

Atatürk düşmanı ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili 'Keşke Yunan kazansaydı' diyen AKP'nin gözde tarihçilerinden olan, 2019'da ölen Kadir Mısıroğlu'nun ailesi, Meral Akşener için yargıya başvurdu.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; Mısıroğlu'nun ailesi adına açıklama yapan Avukat Faruk Keleştimur, Akşener'in Mersin'de yaptığı konuşmada isim vermeden kullandığı ifadelerle Türk Ceza Kanunu'nun 130, maddesinin 1. fırkası kapsamında 'Kişinin hatırasına hakaret' suçunu işlediğini iddia etti.

KADİR MISIROĞLU'NUN ÇOCUĞU ADINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

"Mısıroğlu'nun Zübeyde hanıma dair hiçbir şekilde bahse konu ithamlarda bulunmadığı bilakis bu husustaki itham ve iftiraya ilişkin reddiye mahiyetinde beyanlarda bulunduğu açıktır" diyen Avukat Keleştimur, Akşener'in Mısıroğlu'nu bu ithamın sahibi gibi gösterip hakaret ettiğini savundu. Keleştimur İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na Kadir Mısıroğlu'nun çocuğu adına suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.

AKŞENER, MISIROĞLU İÇİN NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti lideri Meral Akşener, "İzmit'in Gündoğdu Köyü'nden çıkmış bir ailenin kızıyım. Atatürk'ün anasının adını taşıyan Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Derneği'nin uzun yıllar başkanlığını yaptım, yöneticiliğini yaptım. Atatürk'ün o mübarek anasının genelevde çalıştığını söyleyen bir şerefsize gereğini yapamadım. Özür diliyorum. Sarayda ağırlandı o şerefsiz, sarayda ağırlandı o ahlaksız. Gereğini yapamadım özür dilerim, özür" demişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı: Kadir Mısıroğlu tamamen insani duygularla  ziyaret edildi - Takvim

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da ölümünden kısa süre önce dinci tarihçiyi ziyaret etmişti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.09.2022 12:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol