Erdoğan'ı Mersin Mitingi Konusunda da Kandırmışlar!

Korkusuz yazarı Can Ataklı, Mersin mitinginde 'alanın yeterince dolmadığı'nı iddia eden Erdoğan'ın 'kandırıldığını' söyledi.

06 Aralık 2021 Pazartesi 13:53
Erdoğan'ı Mersin Mitingi Konusunda da Kandırmışlar!

Can Ataklı bugünkü yazısında  , AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siirt'te konuşurken Kılıçdaroğlu'nu hedef almasını değerlendirdi.

Ataklı, yazısının "Erdoğan’ı Mersin mitingi konusunda da kandırdılar" başlıklı bölümünde, "AKP genel başkanı; Siirt’te konuşurken, belli ki aklı Mersin’deki CHP mitingindeydi. Kılıçdaroğlu için 'Bugün Mersin’deydi. Mersin’de bu kadar kalabalık toplayamadı. Mersin’i bu kadar dolduramadılar. İşte bak burası Siirt. ‘Daha büyük meydan verilse orayı doldururduk’ diyor. Sen ilk önce orayı doldur. Resmi rakamlar elimizde' dedi. Erdoğan Siirt’teki kalabalığın Mersin’dekinin iki katı olduğunu iddia etti." ifadelerini kullandı.

Ataklı, yazısını şöyle sürdürdü:

"Peki Erdoğan bunu nereden bilip de söyledi? Kendisine öyle bilgi verilmiş. Danışmanları yine kandırmışlar Erdoğan’ı. Bu konuda görev Mersin Valisi’ne verilmiş. Vali polislere turnike kurdurup mitinge katılanları tek tek saydırmış. “Turnikelerden geçen 21 bin 500 kişiydi, ayrıca turnikelerden geçmeyip de mitingi biraz uzaktan izleyen 1500 kişi vardı” bilgisini sunmuş danışmanlara.

Oysa göz var izan var. Vatandaş, Mersin’in en büyük alanı bir baştan bir başa dolmuş, yollar taşmış, millet meydana çıkan yolları bile tamamen doldurmuş. Erdoğan’ın kandırıldığının kanıtı ne biliyor musunuz? Dünkü saray gazetelerine ve televizyonlarına bakın, birinde bile Mersin mitingi yoktu. Haber ve fotoğraf koysalar foya ortaya çıkacak tabii. Hiç görmemek en iyisi."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 06.12.2021 13:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol