'Erdoğan, Onlar Aday Olursa Hemen Erken Seçime Gidecek'

Anketlerde büyük erimeler yaşayan AKP'de işler hayli karışık. En büyük bilinmezlik Millet İffitakı'nın sır gibi sakladığı Cumhurbaşkanı adayı. Kim olacak sorusu Saray rejiminin başlıca merak konusu. Muhafazakar camianın önde gelen isimlerinden Gazeteci Fehmi Koru da, bu konuyu ele aldı ve özellikle iki ismin aday olması halinde Erdoğan'ın derhal erken seçime gideceğini öne sürdü.

25 Eylül 2022 Pazar 13:40
'Erdoğan, Onlar Aday Olursa Hemen Erken Seçime Gidecek'

Gazeteci Fehmi Koru, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olması halinde iktidarın erken seçime gidebileceğini öne sürdü.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen gazeteci Fehmi Koru, "Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş’ın adaylığı seçim tarihini erkene çeker" başlıklı yazısında AKP kanadında muhalefetin adayına göre erken seçime gidebileceğini ifade etti.

"Karşısında kimi -doğrusu kimleri- aday olarak görmek ister Tayyip Erdoğan? Tercih edeceği aday isimlerini de yine kişisel akıl yürütmeme dayanarak paylaşabilirim: Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş… Tayyip Erdoğan’ın, Millet İttifakı tarafından hangisi aday gösterilirse gösterilsin, bu iki ismin, fazla zorlanmadan yenebileceğini düşüneceği adaylar olduğunu sanıyorum" diyen Koru, "İster CHP ileri gelenlerinin arzusu olan Kemal Kılıçdaroğlu veya isterse İYİ Partililer ve özellikle Meral Akşener’in son anda öne süreceğini düşündüğüm isim olan Mansur Yavaş aday ilan edilsin, Tayyip Erdoğan fazla vakit geçirilmeden seçime gitmek isteyebilecektir" dedi.

"ERDOĞAN FAZLA VAKİT GEÇİRİLMEDEN SEÇİME GİTMEK İSTEYEBİLECEKTİR"

"AK Parti’den milletvekilliği de yapmış yorumcu Emin Şirin’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanması durumunda AK Parti’nin erken seçime gitmek isteyeceği yorumu bu kronoloji içerisinde önem taşıyor.

Mansur Yavaş aday olduğunda da yine seçim tarihini erkene almak ister AK Parti.

AK Parti’nin başarılı çıkabilmesi için, sözcülerinin her vesileyle belirttiklerinin aksine, seçimin zamanında değil daha erken yapılması şart.

Zamanında, yani 2023 yılının ortalarında gidilecek bir seçim, birkaç yönden AK Parti açısından sorunlu.

Hem ekonomik şartlar hem de dış politikadaki tercihler için uygun bir zaman olmaz dokuz ay sonrası.

Bunu en iyi AK Parti lideri de olan Cumhurbaşkanı Erdoğan bilir.

Ayrıca, Erdoğan’ın önündeki anayasal engeli şartları zorlayarak aşmaya çalışması yerine, TBMM’ye erken seçim kararı aldırarak adaylığını gerçekleştirmesinin daha doğru olacağı da ortada.

Karşısında kimi -doğrusu kimleri- aday olarak görmek ister Tayyip Erdoğan?

Tercih edeceği aday isimlerini de yine kişisel akıl yürütmeme dayanarak paylaşabilirim: Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş…

Tayyip Erdoğan’ın, Millet İttifakı tarafından hangisi aday gösterilirse gösterilsin, bu iki ismin, fazla zorlanmadan yenebileceğini düşüneceği adaylar olduğunu sanıyorum.

İster CHP ileri gelenlerinin arzusu olan Kemal Kılıçdaroğlu veya isterse İYİ Partililer ve özellikle Meral Akşener’in son anda öne süreceğini düşündüğüm isim olan Mansur Yavaş aday ilan edilsin, Tayyip Erdoğan fazla vakit geçirilmeden seçime gitmek isteyebilecektir."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 25.09.2022 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol