"Erdoğan Eşyalarını Toplayıp Saraı Boşaltacak"

Özellikle son bir yıldır yapılan tüm anketlerin ortalamalarında iktidarı kaybettiği saptanan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan için Halk TV Yazarı Mehmet Tezkan da, " Artık tek bir gerçek var o da Erdoğan'ın eşyalarını toplayıp Saray'ı boşaltmasıdır" dedi.

14 Temmuz 2022 Perşembe 07:54
"Erdoğan Eşyalarını Toplayıp Saraı Boşaltacak"

Son olarak Aksoy, Metropoll, Avrasya, ORC, Optimar ve Yöneylem isimli altı firmanın yaptığı anketlere baktığını, AKP'nin bir tek Optimar'ın anketinde yüzde 36'larda göründüğünü, diğerlerinde ise yüzde 27 ile yüzde 32 arasında yeraldığını kaydeden Tezkan, aslında AKP için yüzde 30'luk oy oranının bile iyi olduğunu çünkü normal şartlarda en az yüzde 20'yi görmesi gerektiğini söyledi.

Bunun aslında demokrasinin gereği olduğunu vurgulayan Tezkan, " İnsanlar neden AKP’ye oy versin ki… Tek adam rejimi ülkeyi deney tahtasına çevirdi, milyonlarca insan bir yıl içinde fakirleşti. Bırakın ete, süte, balığa, tavuğa ulaşmayı sebze almak bile lüks oldu. Türk lirası dünyanın en değersiz paralarından biri haline getirildi. Dolar kuru ikiye katladı, enflasyon yüzde 20’den altı ay içinde yüzde 80’e çıktı. (İkisi de resmi rakam) Seçmenin kendini bu duruma düşüren partiye, lidere, iktidara ceza kesmesi gerekmesi normal değil mi?

Normalin ötesinde demokrasinin gereği… Seçmen kendini fakirleştiren, avuç açmaya zorlayan partiye hala oy veriyorsa başka şeyler var demektir…

AKP’nin yani Erdoğan’ın oyu hala yüzde 30 bandındaysa demokrasi adına sağlıklı bir durum yok demektir…

İnsanlar bir şekilde siyasal iktidara, tek adama bağımlı/bağlı hale getirilmiş demektir" ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN EŞYALARINI TOPLAYIP SARAYI BOŞALTACAK"

Bahsettiği bağlılığın sebeplerinin çok farklı olabileceğini de anlatan Tezkan, yazısını şu sözlerle sonlandırdı:

O bağlılık ne olabilir?
 
Dinsel bağlılık olabilir, işini kaybetme korkusu olabilir, 20 yılın verdiği alışkanlık olabilir, ticari kaygılar olabilir, iktidar değişikliğinden endişe duyma duygusunun ağır basması olabilir, medya gücünün etkisi olabilir, geçiş döneminde ülkenin kaosa sürüklenebileceği korkusu olabilir.

Yoksa iktidar yanlılarının her akşam televizyonlarda söylediği, her sabah gazetelerinde yazdığı gibi ‘ekonomiyi düzeltse yine Erdoğan düzeltir’ inancının neticesi değildir.

Hangi şirketin sonucuna bakarsanız bakın tek bir gerçek var. Yarın seçim olsa Erdoğan’ın eşyalarını toplayıp Saray’ı boşaltacağı sonucu çıkıyor. Erdoğan kaybediyor. Ben söylemiyorum anketler söylüyor."

ERDOĞAN'IN YAKIN ÇEVRESİ ÜLKEYİ TERKEDİYOR

Tezkan bunları yazarken Erdoğan'ın doktoru olarak bilinen eski Eski AKP milletvekili Turhan Çömez de, Saray'a yakın bazı önemli isimlerin yurt dışına yerleşmeyi planladıklarını iddia etti.

KRT TV'de Olağan İşler programına konuk olan Çömez, Erdoğan'ın yakın çevresinden İngiltere'de kariyer arayan, gelecek planlayan hatta ailesinin bir kısmını orada bırakıp kendisi ülkeye gelip giden çok önemli isimler olduğunu öne süren Çömez, "Erdoğan'ın bunları iyi okuması lazım. Hepsinde yarınlarını garanti altına alma duygusu hakim" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.07.2022 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol