Cihan Kolivar: Hırsız, Katil Olsaydım Cezaevine Atmazlardı

'Ekmek aptal toplumların gıda maddesidir. Bu bilimsel bir gerçektir' dedikten sonra Cumhurbaşkanı'na hakarey suçlamasıyla tutuklanan 9 gün sonra da salıverilen Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Ben eğer hırsız olsaydım, eroin tüccarı olsaydım, katil olsaydım o cezaevine gitmeyecektim” dedi.

19 Kasım 2022 Cumartesi 13:24
Cihan Kolivar: Hırsız, Katil Olsaydım Cezaevine Atmazlardı

Katıldığı bir TV programında ekmek ile ilgili söylediği sözler nedeniyle Türk milletine hakaret etmekle suçlanan fakat Cumhurbaşkanı’na hakaretten Silivri (Marmara) Cezaevi’nde 9 gün tutuklu kalan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolicar, TELE1’e konuk oldu.

Namık Koçak’ın sunduğu Forum Hafta Sonu’nda soruları yanıtlayan Kolivar şunları dile getirdi:

“ANAYASAL FİKRİMİ AÇIKLADIĞIM İÇİN ORAYA GİTİTM”

Ben eğer hırsız olsaydım, eroin tüccarı olsaydım, katil olsaydım bu tip meziyetlerim oslaydı bne o cezevine gitmeyecektim. Anayasal fikrimi açıkladığım için oraya gittim.

“ZAMMI ARTIK ALLAH YAPTI DİYORLAR”

Sayın Cumhurbaşkanı’na seslenmiştim. Bu belediyeler satıyor seni. Ekmek pahalı olunca vatandaş hükümeti suçluyor. Gerçi onu kaldırdılar artık Allah yaptı diyorlar. Ben hükümet yapmadığı tezini savunuyordum. Yerel yönetimlerden kaynaklı.

“TOPLUMLA MİLLETİ AYIRT EDEMİYORLAR”

Toplumla ilgili sözlerimi daha önce başka bir televizyon kanalında söyledim. Dan diye dememişim de bebeklere yumurta süt yedirin demişim, beyinleri gelişsin demişim. Bu televizyoncular toplumla milleti ayıramaycak kadar cahil mi? Ben toplum diyorum vay sen Türk milletine hakaret ettin. Milletle ne alakası var?”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.11.2022 13:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol