Ali Erbaş'ın Eşi Cami Bastı, Hala Oğlunu Tokatladı

Ali Erbaş’ın din görevlisi olan halasının oğlu Sultan Ahmet Camisi’nde görevlendirildi. Buna tepki gösteren Seher Erbaş, camiyi bastı, hala oğluna yumruk attı. Taraflar karakolluk oldu.

17 Ocak 2023 Salı 14:14
Ali Erbaş'ın Eşi Cami Bastı, Hala Oğlunu Tokatladı

Tüm tepkilere karşın müftülük ziyaretlerinden ve özel kaleminden vazgeçmeyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş bu kez bir aile içi kavgayla gündeme geldi.

İddiaya göre, Başkan Erbaş’ın halasının oğlu olan ve Ankara Ahmet Akseki Camisi’nde görev yapan din görevlisi C.B’ye, bir kadına yönelik “uygunsuz mesajlar gönderdiği” suçlaması yöneltildi. Bunun üzerine C.B., Sinop’a görevlendirildi. Görev yerini değiştirmeye çalışan C.B., birkaç ay sonra İstanbul’da Sultanahmet Camisi’ne geçti. 

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre ancak bu değişikliği öğrenen Seher Erbaş, duruma tepki gösterdi.

Seher Erbaş, yaklaşık beş ay önce yanındaki Diyanet görevlileriyle birlikte Sultanahmet Camisi’ni “bastı.

” Seher Erbaş, C.B. ile görüşmek istese de C.B., kendisiyle bir araya gelmek istemedi. Bunun üzerine Seher Erbaş, cami cemaatinin önünde C.B’nin kolundan tutarak “Sen buraya nasıl gelirsin? Aile adımızı nasıl kullanırsın?” tepkisini gösterdi. C.B. ise “Ben devletin memuruyum, sen kimsin?” çıkışında bulundu. Seher Erbaş, bu yanıt üzerine C.B’nin göğsüne yumruk attı.

ŞİKAYETİNİ ÇEKTİ

Seher Erbaş’ın yanında olan Diyanet personeli araya girerek tartışmayı yatıştırdı. C.B. ise Seher Erbaş’tan şikâyetçi oldu. Seher Erbaş’ın abisi olan, eski Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri E.B., C.B’yi ikna ederek şikâyetini geri çekmesini sağladı. Böylece olay kapatıldı.

C.B., olayın sorulması üzerine önce “Olayın gündeme gelmesini istemiyorum” yanıtını verirken daha sonra “Olmadı öyle bir şey” dedi. 

DİYANET'İN 'HANIMEFENDİSİ

Diyanet içinde Seher Erbaş’a “hanımefendi” şeklinde hitap edildiği, eş Erbaş’ın il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ettiği, ziyaretlerinde çantasını koruma polisine taşıttığı, bir Diyanet personelini kendisine özel kalem olarak görevlendirildiği gündeme gelmişti.  

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.01.2023 18:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol