YAŞASIN TEKME...

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’da protestocu madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel’e bir ödül daha.

21 Mayıs 2016 Cumartesi 01:26
YAŞASIN TEKME...

Yerkel’in eşi Sümeyra Yerkel, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın danışmanı oldu.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Selda Güneysu’nun haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma faciasının hemen ertesinde, faciayı protesto eden madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın müşaviri Yusuf Yerkel’in eşi Sümeyra Yerkel’i kendisine danışman olarak aldı. Sümeyra Yerkel, TRT Genel Müdürü Şenol Göka tarafından TRT’ye atanmış ve bu atama da tartışmalara neden olmuştu.


Yerkel’e terfi , tekmelenen madenciye 631 lira ceza ve hapis

Yerkel, madenci Erdal Kocabıyık’ı yerlerde tekmelemiş ve kamuoyu günlerce bu görüntüyü konuşmuştu. Kocabıyık hakkında daha sonra soruşturma başlatılmış “Başbakanlık koruma aracına hasar verdiği gerekçesiyle faiziyle birlikte 631 lira para cezası”na çarptırılmıştı. Kocabıyık ayrıca “kamu malına zarar verdiği” gerekçesiyle 10 ay hapis cezasıyla yargılanarak mahkum oldu. Yerkel ise Özel kalem müdürlüğü’nden bakan danışmanlığına atandı.

Önce TRT sonra Bakanlık torpili

Ocak ayında Yerkel’in eşi Sümeyra Yerkel TRT ile gündeme geldi. TRT Genel Müdürü Şenol Göka, kendi döneminde kuruma 500 yeni personel aldı. Yerkel’in eşi Sümeyra Yerkel de o dönem TRT İstanbul Müdürlüğü’nde “Sözleşmeli yapım ve yayın elemanı” olarak göreve başladı. Sümeyra Yerkel’in adı bir kez daha gündeme geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, bakanlığa “dikkat çeken” bir atama yaptı. Yerkel’in eşi Sümeyra Yerkel’i “bakan danışmanı” olarak atadı.


Madenci Tekmelemenin “Bereketi”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 21.05.2016 13:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol