TAKSİCİ ÖLÜM GECESİNİ ANLATTI

Defne Joy Foster'ı ölü bulunduğu eve götüren taksi şoförünü bulundu. Nusret T., o gece gördüklerini Savaş Ay'a anlattı.

16 Şubat 2011 Çarşamba 14:32
TAKSİCİ ÖLÜM GECESİNİ ANLATTI

Günlerdir herkes sizi arıyor neden çıkmadınız ortaya?

Ben 3 çocuk babası, işinde gücünde bir adamım. İzlediğim kadarıyla bu iş oldukça çetrefilli hal almış. Çekindim, gözaltına alırlar, arabam yatar, huzurum kaçar diye sustum. Beni nasıl bulduğunuza da çok şaşırdım...

Arabanıza bindiği zaman Defne'yi tanıdınız mı?

Defne Hanım'ı televizyondan bilir tanırım. Ama o gece sadece tanıdık bir yüz olarak göründü gözüme. 2 gün sonra bir gazetede olayı okuyup bardan çıkarken çekilmiş fotoğrafları görünce kim olduğunu anladım. Eşime bile 5-6 gün sonra anlattım. Çocuklarımın siz gelince haberi oldu. Günlerdir stres içindeyim. Vicdan azabı bir yandan, işimin aksama endişesi diğer yandan... Hastalanıp yatağa düştüm inanın.

'ASIK SURATLIYDI'

Tam olarak neler oldu yol boyunca?

Bas konuş sistemli telefonlarımız var. Çağrı geldi barın önüne gittim. Sabah 04.30 sularıydı. Biri şişmanca 2 genç adam "Göztepe'ye gideceğiz" dedi. Aldım. Biri öne diğeri arkaya oturdu. Tam kalkarken; "Az bekle, 2 arkadaş daha geliyor" dediler. Kapı açıldı, içeri önce genç bir kadın, bir de adam bindi. Genç kadın ikisinin arasındaydı. Dikiz aynasından baktım ve kadını bir yerlerden hatırlar gibi oldum ama çıkaramadım. Çok asık, yorgun suratlıydı. Daha fazla bakmak ayıp olur diye ilgilenmedim. Dolmabahçe tarafına geldiğimizde arkadaki 2 erkek bir şeyler konuştu ama tam duyamadım. Kadın karşıya gidene kadar hiç ses çıkarmadı. Genç adamlar da fazla konuşkan değildi. Sadece köprüyü geçerken, bir de turnikelerle, eve yakın yerlerde erkekler konuştu. Havadan sudan şeylerdi konuştuklar İniş sırasındaki durumlar nasıldı? Önce bir evin önünde durduk. İlk binenler orada indi. Kadın ve genç adam biraz daha ilerideki başka bir apartmana kadar taksiyi sürmemi istediler. "Tamam" dediler durdum. Adam indi, kadın sonra çıktı ve ileride durdu. "Kaç para?" dedi. 34 lira tutmuştu. 35 verdi, "Üstü kalsın" dedi.

'HİÇ KIPIRDAMIYORDU'

Tamamen normal miydi yani?

Kadının zorla inip bindiğini, zorla geldiğini hiç sanmıyorum. Öyle olsa bir şeyler söyler, sesini yükseltirdi. Yine de normal durumda olduğunu sanmam. Ben yılların gece şoförüyüm. Hem de Beyoğlu'nda duraklarda. Bilindik sarhoş hali yoktu Defne Hanım'ın. Ama çok sessiz, sakin, kıpırdamadan duruyor gibiydi. Biz öyle şeylere karışmayız. Paramı alınca durağıma geri döndüm. Polis ya da savcı sizin yazınızdan sonra beni arayıp bulur da ifade vermemi isterse elbette bildiklerimi anlatırım.

Yakın arkadaşlarınıza "Kadın aynen burnuna halka, boynuna tasma takılmış gibi, nereye çeksen oraya gidecek kadar bitik haldeydi" demişsiniz. Bu doğru mu? Savaş Bey, bildiklerimi anlattım. Beni daha fazla zorlamayın. Sizi sevip güvenmesem yemin ederim ki konuşmazdım.

ANNE FOSTER 'DİRENMİŞ OLABİLİR' DEMİŞTİ

Hatice Foster "Doktor ahbaplarımız anlattı. Uzun süre geçince vücut temizlermiş kendini. İşte bu yüzden vücudu tamamen arınmış. 'Son gecesinde, ilk kez alkol alınca içkiye toleransı düşük temiz vücut hemen etkilenmiştir' diyor o doktorlar. Arabaya binince sızmış olabilir. Evde ayılmış, kendine gelmiş, direnmiş olabilir. 45 kilo kız. Ben bile kaç kere sırtlayıp hastanelere taşıdım bu halimle" demişti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Angga Annisa 2019-01-30 07:11:09

Her şeyin benimle bittiğini düşündüğüm zaman bu inanılmaz, Bayan Iskandar beni kurtarmaya geldi. Çeteden ödünç aldığım insanların benimle savaştığı ve borçlarım yüzünden beni tutukladığı ölçüde borçluydum. aylar boyunca alıkonulmuştu bana evime gönderildiğimde tahsil edilmek üzere serbest bırakıldım ve para almak için para kazandım, böylece aldığım borçları ödemek için bana meşru alacaklılar olduğu söylendi bu yüzden arama yapmak zorunda kaldım Çünkü bloglar aracılığıyla defalarca aldatıldım Bayan Iskandar CEO'su ISKANDAR LESTARI KREDİ FİRMASI'nı buldum, Tanrı beni bir blog aracılığıyla reklamına yönlendirdi, çünkü benim ilgimi çekmesi gerçekten bir mucizeydi, çünkü Tanrı beni çok fazla acı çektiğini görmüştü. Bu yüzden, birkaç saat sonra kredimin Kurul tarafından onaylandığını coşkuyla uyguladım ve iki gün içinde, tüm konuştuğum ek teminat (KTA) garantisini vermeden, bununla ilgili olarak bahsettiğim tutarın tamamı kadar borçlandırıldım. Ben ve şimdi kendi süpermarketim var, beslenmed