SAĞNAK YAĞIŞA DİKKAT!

Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre hava sıcaklığı, batı kesimlerde 1-3 derece artacak. Ancak hafta boyunca yurdun büyük bölümünde sağanak ve gök gürültülü yağış görülecek.

21 Mayıs 2012 Pazartesi 13:35
SAĞNAK YAĞIŞA DİKKAT!

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, öğle saatlerinden itibaren Giresun, Tokat ve Ordu ile gece saatlerinde Rize çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların Giresun, Tokat ve Ordu ile gece saatlerinde Rize çevrelerinde kuvvetli olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, lokal su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, yağış anında lokal kısa süreli fırtına, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması bekleniyor.
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak: 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Balıkesir çevrelerinde sis bekleniyor.
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Muğla çevrelerinde sis görülecek. 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Göller yöresi ile Kemer çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
BATI KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, iç kesimleri ile zamanla bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Giresun, Tokat ve Ordu ile gece saatlerinde Rize çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Şırnak ve Hakkari çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adıyaman ve Gaziantep çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Şanlıurfa, Mardin, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol