banner1700

SAATLER GERİ ALINACAK MI?

Saatler geri alınsın mı alınmasın mı? Saatler geri alınmadı vatandaş isyan bayrağını çekti.

SAATLER GERİ ALINACAK MI?

Saatler geri alınsın mı alınmasın mı? Saatler geri alınmadı vatandaş isyan bayrağını çekti.

08 Aralık 2016 Perşembe 15:51
SAATLER GERİ ALINACAK MI?

TÜRKİYE'de 45 yıldan bu yana yürürlükte olan kış saati uygulamasından vazgeçilerek önceki yılların aksine bu yıl ekim ayında saatler 1 saat geri alınmamıştı.
Yaz saatinin kalıcı hale gelmesi sebebiyle hava henüz aydınlanmadan, alacakaranlıkta yollara düşen çalışanların ve öğrencinin tepkisi sosyal medyada büyüyor. #Saatler1SaatGeriAlınsın hashtagi önceki gün Twitter'da Türkiye gündeminin ilk sırasına çıkarken, Change.org üzerinden başlatılan, “Saatler yeniden geri alınsın” başlıklı imza kampanyasına destek verenlerin sayısı da 40 bine yaklaştı.
Bu yıldan itibaren kış saati uygulamasından vaçgeçilerek yaz saatinin kalını hale gelmesi nedeniyle hava henüz aydınlanmadan yollara düşen öğrenciler ve çalışanların şikayetleri sosyal medyada geniş yer buldu. #Saatler1SaatGeriAlınsın hashtagi önceki gün Twitter'da Türkiye gündeminin ilk sırasına çıktı. 
İMZA KAMPANYASI BAŞLADI
Change.org üzerinden başlatılan, “Saatler yeniden geri alınsın” başlıklı imza kampanyasına destek verenlerin sayısı da 40 bin kişiye ulaştı.
İmza kampanyası metninde şu ifadelere yer verildi:
“Sabahları gözümüz görerek emniyet içinde işimize okulumuza gidelim, enerji tasarrufu sağlansın, elektronik eşyalar şaşmasın, ithalat ihracat zamanfarkından düşmesin diye bakanlar kurulu kararıyla saatler yeniden geri alınsın!”
CHP SORU ÖNERGESİ VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, yaz saatiuygulamasının devam etmesiyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. Yarkadaş, uygulama nedeni ile saat ayarının insanların psikolojisini bozduğunu ve ekonomiyi olumsuz etkiledini söyledi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol