banner1700

PEYGAMBER'İN YURDUNDA ALLAH VAR MI?

"Peygamberin yurdunda Allah var mı? Şekli kalmış, özü yok, aslı gitmiş faslı kalmış… Haram para ile Kâbe’ye gidilir mi?"

PEYGAMBER'İN YURDUNDA ALLAH VAR MI?

"Peygamberin yurdunda Allah var mı? Şekli kalmış, özü yok, aslı gitmiş faslı kalmış… Haram para ile Kâbe’ye gidilir mi?"

17 Ağustos 2016 Çarşamba 00:27
PEYGAMBER'İN YURDUNDA ALLAH VAR MI?

İlahiyatçı İhsan Eliaçık hoca, Arapların özellikle de Suudilerin müslüman topluluklar içinde en fazla suçlu olanlar olduğunu söyledi.

İşte Eliaçık hocanın o sözleri:

" Onlar daha fazla suçlu. Çünkü İslamiyet onların içerisinde doğmuş. Şu an peygamberimizin yurdunda mutlak monarşi var. Kral öldüğü zaman 62 tane karısı ve 25 milyar dolar parası var. Sağda, solda tatil yapıyor hiçbirisi çalışmıyorlar. Ama yoksul Suudi Arabistan halkı çöllerde sefalet içerisinde yaşıyor. Burası peygamberin yurdu, burada Allah var mı? Şekli kalmış, özü yok, aslı gitmiş faslı kalmış… Haram para ile Kâbe’ye gidilir mi? Haram para ile hiçbir şey olmaz. Bırak ibadeti yemek bile yiyemezsin.. Kıldığın namazlar, tutuğun oruçların hepsi boştur.  Asıl olan helal rızık yemektir. Namaz çalmamak içindir. Çalmayı engellemesi içindir. Engellemiyorsa o zaman boştur. Ma’un Suresi de bunu söylüyor. Öksüzü doyurmayanlar, yoksulu doyurmaya teşvik etmeyenler, yetimin yanında yer almayanlar. Kıldığı namazlar yaptığı bütün ibadetler boştur… Şu an çoğu kişi kendini kandırıyor, çoğunun namazı boşuna. 90 bin camide ezan okunuyorsa neden bu kadar adam öldürülüyor? Neden bu kadar hırsızlık var? Neden insanlar doğru dürüst değil? Neden bu kadar sahte çek var? Neden zengin ile yoksul arasında uçurum var. Ezan okunan bir memlekette bunlar oluyorsa o ezanlar boşuna okunuyor, o namazlar boşuna kılınıyordur.  Suç oranlarına bakın. Cezaevleri ağzına kadar dolu… Hastaneler ağızlarına kadar dolu, insanlar sağlıksız. Psikologlar harıl harıl çalışıyor ve insanlar kafayı yemek üzere. İnsanlar canlarından, mallarından emin değiller. Hırsızlık, gasp, tecavüz eğer bunlar varsa dindarlık yoktur. Bizimki şekil, ritüel dindarlığı. Ritüeller din haline gelmiş.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 17.08.2016 13:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mualla 2016-08-17 10:24:43

Hakk'ın Sesi oldunuz.....Uyarıcı oldunuz....Allah sizden razı olsun!Sizi çok seviyoruz....

Avatar
zafer 2016-08-17 19:55:53

Hoca tam onikiden vuruyor: Müslüman etiketli dünya bu minval üzere gittiği sürece pislikten kurtulması mümkün değil! Sevgili Eliaçık'tan istifade ediyoruz, sağolsun.

Avatar
Birsen Ünlü 2016-08-17 12:13:55

Doğruları yazdığınız için Allah sizden razı olsun .Ömrünüze bereket,size ihtiyacımız var.

Avatar
Yunus 2016-08-17 19:04:51

Tamda bize dinden bahsettiniz alla sizin gibileinin eksikligini vermesin sahtekar duzenbaz muslumanlardan bıktık Allah sizden razı olsun

Avatar
Hüseyin 2016-08-17 19:25:34

Bu ülkenin % 80 i münafık.

Avatar
Levent Akoy 2016-08-18 14:40:19

Sizin gibilerin çoğalması gerekir hocam. Allah razı olsun.