ÖRNEK MİLYONER...

'Bu köy benim köyüm'

27 Eylül 2011 Salı 18:41
ÖRNEK MİLYONER...

 SAYISAL Loto’nun 15 Ocak’taki çekilişinde 3 milyon 350 bin 415 lira tutarındaki büyük ikramiyenin tek başına sahibi olan 44 yaşındaki Mestan Kocatürk, oturduğu Manisa’nın Sarıgöl İlçesi’ne bağlı Çavuşlar Köyü’nü ihya etti.

Bağcılık yaparak geçimini sağlayan Mestan Kocatürk, işi için gittiği Alaşehir İlçesi'nde yatırdığı kuponla büyük ikramiyeyi kazandı. Yaşantısında hiçbir şey değiştirmeden köydeki yaşamına devam eden Kocatürk, Çavuşlar’a yaptığı hizmetlerle hemşehrilerinin gönlünü kazandı. Köyün düğün salonu için 50 bin, ilköğretim okuluna 20 bin, camisine 20 bin, sağlık evi için 2 bin lira harcayan Kocatürk, şimdi de 100 bin lira tutarındaki halı sahayı yaptırmak için kolları sıvadı.

Kocatürk, bununla da yetinmeyerek Turgutlu İlçesi’ndeki bir okula da 10 bin lira yardımda bulundu. Loto milyoneri Kocatürk, "Bu köy benim köyüm. Ne zaman ihtiyaç olursa, elimden geleni yaparım. Halı sahadan sonra köy kahvesinde de yenileme çalışması yaptıracağım. Köyde yaşamaya da devam edeceğim" diye konuştu.

Çavuşlar Köyü Muhtarı Doğan Cengiz de Kocatürk’ün yaptığı yardımlardan dolayı kendisine teşekkür ettiklerini söyledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol