ÖNLEMİNİZİ ALIN ÇÜNKÜ...

Yarın öğleden sonra Trakya'ya kar geliyor. Tüm yurtta hafta sonu yağışlar kesiliyor ama önümüzdeki hafta yine kar var. İşte

25 Ocak 2012 Çarşamba 14:10
ÖNLEMİNİZİ ALIN ÇÜNKÜ...

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; İstanbul'da Çarşamba ve Perşembe günü etkili olacak yağışların, Cuma günü karla karışık yağmur ve ykar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının güney ve batı bölgelerimizde 3 ila 5 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgâr ise genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Parçalı bulutlu (10)
ANKARA: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (1)
İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı (15)
ADANA: Parçalı, sabah saatleri çok bulutlu (12)
ANTALYA: Parçalı zamanla çok bulutlu (15)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu (10)
ERZURUM: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (-7)
VAN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (1)
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (1)
BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde Balıkesir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğu kesimlerinde kar örtüsünün bulunduğu yerlerde gündüz saatlerinde güneşlenme ile birlikte hava sıcaklığındaki artışa paralel olarak kar erimeleri bekleniyor.
EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege ile Denizli, yarın sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. İç kesimlerde kar örtüsünün bulunduğu yerlerde gündüz saatlerinde güneşlenme ile birlikte hava sıcaklığındaki artışa paralel olarak kar erimeleri bekleniyor.
AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. İç kesimlerde kar örtüsünün bulunduğu yerlerde gündüz saatlerinde güneşlenme ile birlikte hava sıcaklığındaki artışa paralel olarak kar erimeleri bekleniyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın sabah saatlerinde doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve İnebolu sağanak yağışlı, Karabük yağmur ve karla karışık yağmur, Kastamonu çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kar örtüsünün bulunduğu yerlerde gündüz saatlerinde güneşlenme ile birlikte hava sıcaklığındaki artışa paralel olarak kar erimeleri bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Rize ve Artvin ile öğlen ilk saatlerde Doğu Karadeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile öğlen ilk saatlerde bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Mardin yağmurlu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

tncyhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol