banner1700

MUSTAFA KEMAL GIRTLAĞINIZI MI SIKACAKTI?

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk hocamız, kimilerine göre bin kimilerine göre ise 5 bin odalı yeni Cumhurbaşkanı Sarayı için 'Karunluğun göstergesi' dedi.

MUSTAFA KEMAL GIRTLAĞINIZI MI SIKACAKTI?

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk hocamız, kimilerine göre bin kimilerine göre ise 5 bin odalı yeni Cumhurbaşkanı Sarayı için 'Karunluğun göstergesi' dedi.

22 Kasım 2014 Cumartesi 12:37
MUSTAFA KEMAL GIRTLAĞINIZI MI SIKACAKTI?
İşte o sözler:
" Hem devlette hem  halkda büyük bir israf var. Yoksulluk sınırının altında 20 milyon insan var ama öbür tarafta da Karunlar saltanatı var. Ama bu, bugün çıkmış birşey değildir. Yıllardan beri böyledir ve Karunlardan biri de devlettir. Bunlar ise üstüne tüy diktiler. 1 milyar 300 milyon liralık bir saraya ne lüzum vardı? İslami terbiyeden gelmiş biri bunu nasıl yapar? Yani Çankaya'nın neyi eksikti?
Soruyorum neyi eksikti? Atatürk gece gelip gırtlağınızı mı sıkacaktı? Ruhu mu gelecekti? Böyle bir kaygı mı duydunuz? Espri yapıyorum tabii. Bin oda diyorlar. Dehşete düştüm ilk duyduğumda. Sahabi Ebuzer'in ilk karşı çıkışı da Muaviye'nin Yeşil Sarayı'dır biliyor musunuz?
'Bunu kendi paranla yaptıysan bu bir israftır ve israf Kur'an'a göre zulümdür ve haramdır. Eğer bunu kamunun parasıyla yaptıysan bu hıyanet ve cinayettir' diyor Muaviye'ye.
Eskiden hacca gidenlere kızardık hani şu başka türlü gidenlere. Artık kızsanız da ne diyorlar biliyor musunuz? 'Sen boşver beni bir yanda Çankaya Köşkü diğer yanda bin odalı Ak Saray. Bu ne? Sen buna cevap ver?' diyorlar.

Ahmet Necdet Sezer, kendisine tahsis edilen ödeneğin yüzde 40'ını geri iade etmişti. Arkasından Abdullah Gül geldi, Sezer'in harcadığı parayı üç buçuk ayda bitirdi, onun kaç katı parayı yeniden istedi. Birine dindar cumhurbaşkanı diğerine ise dindar olmayan cumhurbaşkanı dediler.
Milleti aptal yerine koymayın, tutarlı olun."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 22.11.2014 12:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Nermin Erkan 2014-11-24 03:20:58

Benim açımdan çok değerli. Hocamız Tarafından Yazılan ve tamamen hakikatleri içeren bu yazıyı çok ama çok beğendim.Elinize kaleminize sağlık Kıymetli hocam.

Avatar
hava has 2014-11-24 13:18:07

Hocamın her sözüne katılıyorum onu 30 senedir izliyorum saygı duyuyorum lütfen ekranlarda uzak durmayın sevgilerimle