banner1700

MİLLET CAMİİ'NDE 'REİS' SLOGANLARI...

Allah'ı unutup siyasi slogan attılar. İşte Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Millet Camii'nde yaşanan skandalın detayları...

MİLLET CAMİİ'NDE 'REİS' SLOGANLARI...

Allah'ı unutup siyasi slogan attılar. İşte Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Millet Camii'nde yaşanan skandalın detayları...

29 Ocak 2017 Pazar 00:19
MİLLET CAMİİ'NDE 'REİS' SLOGANLARI...

İşte milliyetçi çizgide yayın yapan Türk Yurdu Haber'in yazarlarından Emre Kartal'ın birebir yaşadığı o anlara dair çarpıcı yazısı:


" Bu hafta bir arkadaşımla birlikte Cuma namazını kılmak için, mimarisini merak ettiğim Millet Camii’ne gittim. Malumunuz cami Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde. Ciddi bir kalabalık vardı. Meğerse yerel yönetimlerle alakalı bir toplantı varmış. Türkiye’nin her yerinden belediye başkanları ve yerel yöneticiler oradaydı. Kalabalıktan dolayı arabayı baya uzak bir yere park edip camiye yürümeye başladık.

Bu camiye bir daha gitmeyeceğim…
 
Çünkü dün o camide gördüğüm manzaralar bana Türk devletinin bir camiinde değilim de, bir Emevi camiindeymişim gibi hissettirdi.
 
Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan camiye ezan okunurken giriş yaptı. Hemen minberin yakınındaki bir kapıdan giriş yapıp namaz kılacağı yere geçmesi aslında iyi bir uygulama. Hem güvenlik açısından hem de insanların gereksiz hareketlerini cami boyunca göstermesini engellemek için doğru bir hareket. Ancak vatandaş sanki Cuma namazı kılmaya değil de Sayın Cumhurbaşkanını görmeye gelmiş gibi tavır gösterdi.
 
Sayın Cumhurbaşkanı kapıdan girer girmez, okunan ezana aldırış etmeden ayağa kalkan, cep telefonlarına sarılıp resim ve video çekmeye çalışan bir sürü insan ortaya çıktı. Korumalar ve ve Sayın Cumhurbaşkanı dahi el ile oturun işareti yaptı ama vatandaş camide olduğunun farkında değildi. Camiler Allah’a ibadet yerleridir, orada Allah’tan başkasına yönelmek doğru değildir. Ezan okunurken ezan dinlemek yerine Sayın Erdoğan’ın resmini çekmeye çalışmak nasıl bir saçmalıktır aklım almadı. Umarım bu kadarla biter derken namazın sonunda gerçek rezilliği gördüm.
 
Normalde namazın son sünnet dört rekatını kılıp çıkarım. Ama kalabalıktan dolayı çıkamadım. Bu yüzden her şeyi izleme şansım oldu.
 
Daha namaz bitmeden, tesbihata dahi geçilmemişken, insanlar bir bir önlere doğru gelmeye çalıştılar. Aralara oturmaya çalıştılar. Kimileri ayakkabılarını dahi alıp önlere gittiler. Camiden çıkmak yerine ya da tesbihatı yapmak yerine Sayın Erdoğan’a yöneldiler. İmam efendi birkaç kez cami adabına saygı gösterilmesi yönünde uyarılarda bulunduysa da insanlar dinlemedi. Sayın Erdoğan ayağa kalkar kalkmaz insanlar mihraba doğru birikti. Camide yüzlerce telefon flaşı patladı. Herkes Sayın Cumhurbaşkanının yanına gitmeye çalıştı. Caminin yarısı çıkarken diğer yarısı mihrabın önündeydi. Sayın Cumhurbaşkanı ve korumaları mümkün olduğunca hızlı çıktılar. Ancak asıl rezillik o anda oldu.
 
Allah’ın adının anılması için yapılan camide “Recep Tayyip Erdoğan” diye sloganlar atılmaya başlandı.
 
Biri “reis” diye bağırırken, bir diğeri sanki karşısındaki insan üstü bir varlıkmış gibi “bak bak el salladı” diye bağırıyordu.
 
Camiden çıkarken cemaatten pek çok kişinin de bu durumlara tepkili olduğu kulaklarımızdan kaçmadı.
 
Bunları neden yazdım derseniz, gerçekten midem bulandığı ve İslam’a böyle bir zararın daha verilemeyeceğini düşündüğüm için derim.
 
Gerçekten yazık. İnsanlar orada Cuma namazı kılmaya değil de Sayın Cumhurbaşkanı’nı görmeye gelmiş gibiydiler. Bu “putlaştırma” değil de nedir?
 
Sevgi bu değildir. Saygı bu değildir. Bu tür sevgide ileri gitmenin İslam’daki yerini bilenler bilir.
 
Velhasılı hayatımda görmediğim bir rezaleti görmüş oldum.
 
Okumaz ya, yine de yazayım. Sayın Cumhurbaşkanı bu tür saçmalıkları engellemek için bence birkaç kez bu tür işleri yapan insanları sert bir şekilde azarlamalıdır. Gerekiyorsa camide mikrofonu alıp bunları söylemelidir. Ve hatta gerekiyorsa namazları insanlara fark ettirmeden camide kılmalı. Selamlaşmayı namaz çıkışına bırakmalı.
 
Cami her zaman mı böyle bilmiyorum ama bunun bir kere olması bile bence utançtır…"

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 30.01.2017 12:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol